Zgłębione tajniki polityki społecznej
W sobotę 16 stycznia 2010 roku odbyły się kolejne zajęcia w ramach realizacji projektu pn. „Wiejski Uniwersytet III wieku – edukacja osób starszych w Gminie Lubań” współfinansowanego przez Unię Europejską.
Punktualnie o godzinie 12.00 wszyscy „studenci” rozpoczęli zajęcia z polityki społecznej prowadzone przez Panią doktor Aleksandrę Kuczek z Uniwersytetu Wrocławskiego.
Słuchacze miedzy innymi poznali zasady finansowania i funkcjonowania opieki zdrowotnej w świeci na przykładzie wybranych krajów. Ponadto analizowali system opieki zdrowotnej w Kraku obecnie i przed 1999 roku. Ku zaskoczeni prowadzącej, niemalże wszyscy uczestnicy szkolenia, opowiedzieli się za systemem opieki zdrowotnej przed 1999 roku uzasadniając to lepszym dostępem do lekarzy specjalistów, bezpłatna opiekę zdrowotną (stomatolodzy, okuliści, itp.).
W między czasie prowadząca zajęcia zorganizowała degustację leczniczych wód mineralnych.
Dobre samopoczucie uczestników projektu, poczucie humoru było widoczne przez całe zajęcia.
Wielu słuchaczy, podkreślało, iż dopiero dzięki szkoleniu dowiedzieli się w jaki sposób nalicza się wynagrodzenie oraz jego składniki, pomimo wieloletniej pracy zawodowej.
Nas organizatorów ciszy to tym bardziej, że jednak zaplanowane przez nas szkolenia przynoszą namacalne efekty.
Kolejne zajęcia odbędą się już w najbliższą sobotę, tj. 23 stycznia 2010 roku o godz. 12.00 w Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Pisarzowicach.

20 01 2010

Jubileusz zespołu Marysieńki

Informacja z OR KRUS w Bydgoszczy dotycząca składania wniosków o emeryturę roliczą

Sesja absolutoryjna