biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1251809

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Niech żyje bal…
„Niech żyje bal” piękne słowa piosenki Maryli Rodowicz w pełni odzwierciedlają wydarzenie, które miało miejsce w Radostowie w świetlicy wiejskiej. Z inicjatywy Grona Pedagogicznego z miejscowej szkoły przy współpracy Rady Rodziców zorganizowano zabawę karnawałową dla wszystkich, nie tylko tych uczęszczających do szkoły, dzieci z Radostowa.
Pomimo siarczystego mrozu i problemami z dowozem dzieci do świetlicy - frekwencja dopisała. Niemalże wszystkie dzieci były poprzebierane za księżniczki, czarownice, diabłów, clownów, policjantów, strażaków i wiele, wiele innych postaci z bajek.
Bal rozpoczęto od oceny stołów przygotowanych samodzielnie przez dzieci z poszczególnych klas. Jury miało ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców. Patrząc na przygotowane dekoracje, potrawy i słodycze było widać ogromny trud włożony przez uczniów i wychowawców. Jak zwykle pomysłowość dzieci nie miała granic. Ostatecznie wybrano i nagrodzono dwa stoły przygotowane przez oddział przedszkolny oraz pierwszą klasę. Uczniowie klasy pierwszej, jak sami mówili, przygotowali stół balonikowo – misiowy. Po wręczeniu nagród dla zwycięzców rozpoczęła się zabawa taneczna.
Do tańca przygrywał i zachęcał do zabawy zespół Pana Zbigniewa Michońskiego – mieszkańca Radostowa. Za poświęcony czas oraz zaangażowanie się w oprawę muzyczną zabawy Panu Michońskiemu jak i jego kolegom z zespołu serdecznie dziękujemy.
W między czasie nauczyciele przygotowali i przeprowadzili kilka konkursów z udziałem dzieci. Bardzo dużo emocji wzbudził wśród dzieci konkurs na najpiękniejsze i najbardziej pomysłowo przebrane. Wszyscy laureaci konkursów otrzymali drobne nagrody.
Za przygotowanie zabawy karnawałowej ze strony szkoły odpowiedzialna była Pani Anna Kłodzińska. Ze strony rady Rodziców chcielibyśmy wszystkim nauczycielom i rodzicom podziękować za zaangażowanie i przygotowanie zabawy karnawałowej dla dzieci. Dziękujemy za bal i czekamy na kolejne tak wspaniałe inicjatywy.27 01 2010


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze