Inicjatywa rodziców
Dnia 30 stycznia 2010 roku , Rada Rodziców działająca w Szkole Podstawowej w Pisarzowicach, przy współpracy z dyrektorem i nauczycielami tejże placówki, zorganizowała imprezę środowiskową pod hasłem " Rozgrywki sportowe na wesoło". Głównym celem przedsięwzięcia była pokoleniowa integracja środowiska lokalnego ( od malucha po dziadka) oraz zachęta do aktywnego spędzenia zimowego popołudnia. Zawody rozpoczęły się od występu mini czirliderek - dziewczynek z oddziału przedszkolnego. Rozgrywki miały charakter towarzyskich meczy piłki siatkowej. Do zawodów przystąpiło siedem drużyn, a każda przyjęła dla siebie właściwą nazwę. I tak wystąpiły między innymi: Orły, Biedroneczki, Wykrzykniki, Albatrosy... . Każda z drużyn walczyła ambitnie o zajęcie jak najlepszej lokaty. Ostatecznie jednak, po trudnym , finałowym meczu zwycięstwo fetowała drużyna Orłów, która została uhonorowana pięknym pucharem, którego fundatorem był zastępca Wójta Gminy Lubań - Pan Zbigniew Zjawin. Warto nadmienić, iż Pan Zbigniew Zjawin razem z najbliższą rodziną również ambitnie walczył o zwycięstwo w turnieju. Ponadto Rada Rodziców ufundowała symboliczne nagrody i dyplomy dla drużyn, które zajęły trzy pierwsze miejsca w turnieju. Rodzice zadbali również o zaplecze gastronomiczne, które zapewniło zawodnikom i kibicom pyszne ciasta, tosty, kiełbaski, herbatę, kawę i soki. Uwieńczeniem imprezy był męcz rozegrany między Radą Rodziców a Nauczycielami. Mecz miał charakter zabawowy i przedstawiał kłótnię żab i kaczek o władstwo nad stawem. Ostatecznie spór zakończył sędzia "Bocian Klekot" , definitywnie ogłaszając remis by zarzegnać spór. Tak oto w nieco inny i wesoły sposób Szkoła Podstawowa w Pisarzowicach zapoczątkowała ferie zimowe.

11 02 2010

Nowy plac zabaw w Radostowie Górnym

Od 1 grudnia 2017 r. obowiązują nowe kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych

Listopadowa Sesja Rady Gminy Lubań