Wolontariat uczniów Gimnazjum
Bardzo często narzekamy na zachowania uczniów gimnazjalnych. Oczywiście dotyczy to tylko kilku procent uczniów jednak rzutuje to opinię o całej społeczności gimnazjalnej. W większości jednak są uczniowie, którzy chętnie pracują i udzielają się społecznie. Przykładem może być kilku uczniów Gimnazjum Publicznego w Pisarzowicach. Uczeń klasy III a Łukasz Zając zapragnął zostać wolontariuszem. Z jego inicjatywy wraz z kilkoma sowimi kolegami tj. Mateuszem Wiktorowiczem, Damianem Jabłońskim i Dominikiem Radowski po0d opieką pedagoga szkolnego wybrali się w dniu 19 lutego 2010 roku do Szpitala Powiatowego w Lubaniu na oddział pediatryczny. Pani ordynator oddziału pediatrycznego dr. Piszczek wyraziła zgodę na kilkugodzinną opiekę i zabawę z przebywającymi tam małymi dziećmi. Nasi uczniowie czytali różne bajki oraz bawili się z przebywającymi tam małymi pacjentami. Wszyscy byli zadowoleni. My nauczyciele z zachowania uczniów, dzieci z zabawy i rodzice, że ich dzieci się nie nudziły. Planowane są następne wizyty.

Ryszard Leszczyński

04 03 2010

Program Ministerstwa Sportu i Turystyki „Szkolny Klub Sportowy” będzie realizowany na terenie Gminy Lubań

Zaproszenie na bezpłatne szkolenie "Ochrona danych osobowych w organizacjach pozarządowych"