biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1102648

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Cis henrykowski a integracja mieszkańców
W pierwszej chwili można by było się zastanawiać co ma cis henrykowski do integracji mieszkańców. Okazuje się, że bardzo wiele. Wykorzystując największa atrakcję turystyczną gminy, napisano projekt pt. „Cis henrykowski – szansą na integrację mieszkańców Gminy Lubań”. W ramach projektu utworzono cztery Koła Miłośników Cisa w miejscowościach Henryków Lubański, Pisarzowice, Radogoszcz i Radostów. Grupy 20 osobowe podczas warsztatów wypracowały swoje produkty lokalne, które będą promować ich miejscowości oraz gminę.
Zorganizowane warsztaty pobudziły aktywność mieszkańców do działania. Zielone korale z drzewa cisowe produkowane w Henrykowie Lubańskim staną się w najbliższym czasie źródłem środków finansowych z przeznaczeniem na działalność statutową stowarzyszenia mieszkańców wsi. Podpływ Radogoszczański już w przyszłym roku będzie kolejna atrakcją do okolicznych mieszkańców i nie tylko do ciekawego i aktywnego spędzenia czasu wolnego. Pierniki cisowe już są rozsławiane podczas wszystkich przeglądów folklorystycznych z udziałem zespołu MARYSIEŃKI z Radostowa. Henio turysta – maskotka wymyślona przez mieszkańców Pisarzowic jest ozdobą każdego gminnego święta.
Największym sukcesem jest dalsza kontynuacja spotkań tzw. cisowców. Są one okazją do planowania i realizacji kolejnych przedsięwzięć. Pomysłów jest bardzo wiele, na które szukają mieszkańcy dofinansowania. Jeden wniosek już został złożony na organizacje podpływu. Kolejne są w trakcie przygotowywania. W związku z tym zachęcamy wszystkich do stworzenia warunków, dania impulsu do integracji mieszkańców, bo wspólnymi siłami są w stanie stworzyć niesamowite rzeczy.

06 08 2010


 

AKTUALNOŚCI

Transparentna Gmina Rozwoju

OGŁOSZENIA

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

RADA GMINY

Uchwalono budżet na 2018 rok

GOKiS

Nauka gry na gitarze