Cis henrykowski a integracja mieszkańców
W pierwszej chwili można by było się zastanawiać co ma cis henrykowski do integracji mieszkańców. Okazuje się, że bardzo wiele. Wykorzystując największa atrakcję turystyczną gminy, napisano projekt pt. „Cis henrykowski – szansą na integrację mieszkańców Gminy Lubań”. W ramach projektu utworzono cztery Koła Miłośników Cisa w miejscowościach Henryków Lubański, Pisarzowice, Radogoszcz i Radostów. Grupy 20 osobowe podczas warsztatów wypracowały swoje produkty lokalne, które będą promować ich miejscowości oraz gminę.
Zorganizowane warsztaty pobudziły aktywność mieszkańców do działania. Zielone korale z drzewa cisowe produkowane w Henrykowie Lubańskim staną się w najbliższym czasie źródłem środków finansowych z przeznaczeniem na działalność statutową stowarzyszenia mieszkańców wsi. Podpływ Radogoszczański już w przyszłym roku będzie kolejna atrakcją do okolicznych mieszkańców i nie tylko do ciekawego i aktywnego spędzenia czasu wolnego. Pierniki cisowe już są rozsławiane podczas wszystkich przeglądów folklorystycznych z udziałem zespołu MARYSIEŃKI z Radostowa. Henio turysta – maskotka wymyślona przez mieszkańców Pisarzowic jest ozdobą każdego gminnego święta.
Największym sukcesem jest dalsza kontynuacja spotkań tzw. cisowców. Są one okazją do planowania i realizacji kolejnych przedsięwzięć. Pomysłów jest bardzo wiele, na które szukają mieszkańcy dofinansowania. Jeden wniosek już został złożony na organizacje podpływu. Kolejne są w trakcie przygotowywania. W związku z tym zachęcamy wszystkich do stworzenia warunków, dania impulsu do integracji mieszkańców, bo wspólnymi siłami są w stanie stworzyć niesamowite rzeczy.

06 08 2010

Schronisko dla zwierząt