biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

984995

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Tak nie wiele potrzeba dzieciom do szczęścia
Jak już informowaliśmy mieszkańcy Radostowa pozyskali środki finansowe na realizację projektu pt. „Smak Europy – niepowtarzalna podróż dzieci z Radostowa” w ramach konkursu „Pożyteczne wakacje” organizowanym przez Fundację Wspomagani Wsi.
Przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu zorganizowano dzieciom ognisko. Zaangażowani w realizacje projektu mieszkańcy udostępnili nieruchomość oraz przygotowali ognisko, tj. drzewo oraz kije do pieczenia kiełbasy.
Podekscytowane dzieci, spod miejscowej biblioteki, około godziny 10.00 wyruszyły na ognisko. Po niedługim marszu przez wieś dotarły do wyznaczonego miejsca – polany przy lesie usytuowanej w centrum miejscowości. Okoliczni mieszkańcy rozpalili ognisko oraz pomagali w pieczeniu kiełbasek.
Panie bibliotekarki przygotowały wiele atrakcji. Między innymi przeprowadzono liczne konkursy sprawnościowe. Pokazano dzieciom zapomniane już gry i zabawy, które popularne były jeszcze wśród dzieci 20 lat temu. W atmosferze pikniku czas szybko płyną. Po kilku godzinnej zabawie dzieci zmęczone, ale uśmiechnięte wróciły do domu.
Powyższe przedsięwzięcie dowodzi jak nie wiele trzeba, aby uszczęśliwić dzieci w okresie wakacji. Wiadomym jest, że z roku na rok coraz mniej dzieci wyjeżdża na wakacje. Stąd też takie inicjatywy są bardzo potrzebne i jak się okazuje nie wymagają dużych, a wręcz minimalnych nakładów finansowych. Jedynie dobrej woli i odrobinę chęci ze strony rodziców i mieszkańców, za co serdecznie dziękujemy.06 08 2010


 AKTUALNOŚCI

Zakończono ważne inwestycje drogowe

OGŁOSZENIA

Nabór wniosków o dofinansowanie w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

RADA GMINY

Ostatnia sesja w roku 2016

GOKiS

Nauka gry na gitarze