Tak nie wiele potrzeba dzieciom do szczęścia
Jak już informowaliśmy mieszkańcy Radostowa pozyskali środki finansowe na realizację projektu pt. „Smak Europy – niepowtarzalna podróż dzieci z Radostowa” w ramach konkursu „Pożyteczne wakacje” organizowanym przez Fundację Wspomagani Wsi.
Przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu zorganizowano dzieciom ognisko. Zaangażowani w realizacje projektu mieszkańcy udostępnili nieruchomość oraz przygotowali ognisko, tj. drzewo oraz kije do pieczenia kiełbasy.
Podekscytowane dzieci, spod miejscowej biblioteki, około godziny 10.00 wyruszyły na ognisko. Po niedługim marszu przez wieś dotarły do wyznaczonego miejsca – polany przy lesie usytuowanej w centrum miejscowości. Okoliczni mieszkańcy rozpalili ognisko oraz pomagali w pieczeniu kiełbasek.
Panie bibliotekarki przygotowały wiele atrakcji. Między innymi przeprowadzono liczne konkursy sprawnościowe. Pokazano dzieciom zapomniane już gry i zabawy, które popularne były jeszcze wśród dzieci 20 lat temu. W atmosferze pikniku czas szybko płyną. Po kilku godzinnej zabawie dzieci zmęczone, ale uśmiechnięte wróciły do domu.
Powyższe przedsięwzięcie dowodzi jak nie wiele trzeba, aby uszczęśliwić dzieci w okresie wakacji. Wiadomym jest, że z roku na rok coraz mniej dzieci wyjeżdża na wakacje. Stąd też takie inicjatywy są bardzo potrzebne i jak się okazuje nie wymagają dużych, a wręcz minimalnych nakładów finansowych. Jedynie dobrej woli i odrobinę chęci ze strony rodziców i mieszkańców, za co serdecznie dziękujemy.

06 08 2010

Nowy plac zabaw w Radostowie Górnym

Od 1 grudnia 2017 r. obowiązują nowe kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych

Listopadowa Sesja Rady Gminy Lubań