biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1008418

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Nasze dzieci w Gminie Lubań
„Nasze dzieci w Gminie Lubań – wskaż im drogę edukacji” to tytuł projektu, który otrzymał dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IX Działanie 9.5 „Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich”. Z inicjatywy mieszkańców Henrykowa Lubańskiego i Mściszowa oraz Przewodniczącej Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – Pani Marii Kessel powstał pomysł na projekt, którego celem jest zmniejszenie nierówności w dostępie do edukacji dzieci z rodzin dysfunkcyjnych w wieku 8-15 lat ze wskazanych dwóch wsi.
Wartość projektu wynosi 50 tysięcy złotych i całość jest finansowana ze środków Unii Europejskiej. Jego realizacja rozpocznie się w styczniu 2011 roku i trwać będzie przez okres 6 miesięcy. We wskazanym okresie 30 dzieci z dwóch miejscowości będzie między innymi uczestniczyć w zajęciach z języka angielskiego, informatycznych, obsługi aparatów cyfrowych, teatralnych, matematycznych. Niebywałą atrakcją będą wyjazdy raz w miesiącu do kina w Bolesławcu na zajęcia pt. „Nowe horyzonty edukacji filmowej”. Ponadto podczas ferii zimowych dzieci pojadą do EXPLORA Parku w Wałbrzychu.
Wskazany projekt będzie realizowany na bazie istniejących świetlic środowiskowych. W związku z tym, iż będą to dzieci przede wszystkim z rodzin dysfunkcyjnych zaplanowano dla nich zajęcia z psychologiem. Warto podkreślić, iż podczas wszystkich organizowanych zajęć dzieci będą miały zagwarantowany posiłek.
Już dzisiaj zapraszamy wszystkich chętnych rodziców do udziału ich dzieci w projekcie o kontaktowanie się z urzędem gminy, a o sposobie realizacji projektu z całą pewnością będziemy informować na bieżąco.

06 08 2010


 AKTUALNOŚCI

Schronisko dla zwierząt

OGŁOSZENIA

IX Tydzień Sportu dla Wszystkich

RADA GMINY

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań

GOKiS

Nauka gry na gitarze