Nasze dzieci w Gminie Lubań
„Nasze dzieci w Gminie Lubań – wskaż im drogę edukacji” to tytuł projektu, który otrzymał dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IX Działanie 9.5 „Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich”. Z inicjatywy mieszkańców Henrykowa Lubańskiego i Mściszowa oraz Przewodniczącej Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – Pani Marii Kessel powstał pomysł na projekt, którego celem jest zmniejszenie nierówności w dostępie do edukacji dzieci z rodzin dysfunkcyjnych w wieku 8-15 lat ze wskazanych dwóch wsi.
Wartość projektu wynosi 50 tysięcy złotych i całość jest finansowana ze środków Unii Europejskiej. Jego realizacja rozpocznie się w styczniu 2011 roku i trwać będzie przez okres 6 miesięcy. We wskazanym okresie 30 dzieci z dwóch miejscowości będzie między innymi uczestniczyć w zajęciach z języka angielskiego, informatycznych, obsługi aparatów cyfrowych, teatralnych, matematycznych. Niebywałą atrakcją będą wyjazdy raz w miesiącu do kina w Bolesławcu na zajęcia pt. „Nowe horyzonty edukacji filmowej”. Ponadto podczas ferii zimowych dzieci pojadą do EXPLORA Parku w Wałbrzychu.
Wskazany projekt będzie realizowany na bazie istniejących świetlic środowiskowych. W związku z tym, iż będą to dzieci przede wszystkim z rodzin dysfunkcyjnych zaplanowano dla nich zajęcia z psychologiem. Warto podkreślić, iż podczas wszystkich organizowanych zajęć dzieci będą miały zagwarantowany posiłek.
Już dzisiaj zapraszamy wszystkich chętnych rodziców do udziału ich dzieci w projekcie o kontaktowanie się z urzędem gminy, a o sposobie realizacji projektu z całą pewnością będziemy informować na bieżąco.

06 08 2010

Schronisko dla zwierząt