Straty po powodzi
W dniach 7 - 8 sierpnia 2010 r. Gminę Lubań nawiedziły nawalne opady deszczu, które spowodowały gwałtowne wystąpienie z brzegów rzeki Kwisy i potoków przepływających przez teren gminy Lubań. W konsekwencji wystąpiła powódź i liczne podtopienia. Ucierpiało aż 11 z 13 miejscowości gminy Lubań. Największe szkody odnotowano w miejscowościach: Jałowiec, Kościelnik, Kościelniki Dolne, Radostów Górny, Radostów Średni, Radostów Dolny, Uniegoszcz, Mściszów i Radogoszcz.
Już w poniedziałek 9 sierpnia br. pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubaniu rozpoczęli wizje w terenie i szacowanie strat w budynkach mieszkańców gminy. W sumie w wyniku powodzi ucierpiało wiele domostw, które są objęte pomocą w wysokości do 6 tysięcy i do 20 tysięcy złotych. W przypadku zalania przydomowych studni wydawane są środki do odkażania wody wraz z instrukcją postępowania w tym przypadku.
Największe szkody odnotowano w infrastrukturze drogowej. Gmina Lubań w powiecie lubańskim jest najbardziej rozległą gminą. Jej powierzchnia wynosi 142 km2 co stanowi 1/3 powierzchni całego powiatu. Z uwagi na podgórski charakter gminy szczególnie drogi narażone są w znaczącym stopniu na degradację z uwagi na gwałtowniejszy charakter klęsk żywiołowych, w tym nawalnych opadów deszczy. Obecnie trwa szacowanie strat w infrastrukturze komunalnej gminy. Pocieszający jest fakt, że nie odnotowano strat w infrastrukturze wodociągowej.

20 08 2010

Transparentna Gmina Rozwoju

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

Uchwalono budżet na 2018 rok