Informacja nt. zamknięcia biblioteki w Radostowie
Szanowni mieszkańcy

W ostatnich dniach nurtującym Was tematem jest zamknięcie biblioteki w Radostowie. Chciałbym Państwa poinformować, iż decyzja o zamknięciu biblioteki nie była łatwa, zwłaszcza biorąc pod uwagę licznie uczestniczące Wasze dzieci w zajęciach bibliotecznych. Niemniej jednak mając na względzie przede wszystkim ich bezpieczeństwo i znając opinię eksperta, który jednoznacznie nakazał natychmiastowe wyprowadzenie biblioteki z budynku podjąłem decyzję o jej zamknięciu. Nie jest to równoznaczne z jej likwidacją. O złym stanie technicznym budynku od kilku już lat sygnalizowały rady sołeckie z Radostowa. Brak od kilkunastu lat jakichkolwiek prac remontowych sprawił, iż w chwili obecnej budynek grozi katastrofą budowlaną. Sam osobiście oraz Komisja Rewizyjna Rady Gminy Lubań była na miejscu i naocznie potwierdziła brak możliwości dalszego funkcjonowania tam biblioteki.
Ze swojej strony postaram się, aby zamknięcie biblioteki było jak najmniej odczuwalne dla Państwa i Waszych dzieci. Stąd też zajęcia, tak jak dotychczas, dla Waszych pociech będą się odbywały na świetlicy wiejskiej. W kwestii biblioteki zarówno ja, jak i Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu oraz Radni Gminy Lubań szukamy jak najlepszego rozwiązania sprawy. W tym celu wystąpiłem o opinię do rad sołeckich. Myślę, że wspólnymi siłami, uda nam się znaleźć rozwiązanie, które usatysfakcjonuje Nas Wszystkich

ZBIGNIEW HERCUŃ
WÓJT GMINY LUBAŃ