biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1116667

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Kabecjanie dają radę
Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Pisarzowicach od dwóch miesięcy realizuje projekt edukacyjny Kabecjanie dają radę. Propagujący szeroko rozumiane bezpieczeństwo i zdrowie.( Słabo zorientowanych informujemy, że Kabecjanie są to bajkowi bohaterowie, którzy przybyli na Ziemię z ekspedycją badawczą.

Organizatorami przedsięwzięcia są Warta, Kredyt Bank i Stowarzyszenie „ Laboratorium Troski”, natomiast patronat honorowy objęli Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komenda Główna Policji oraz Komenda Główna Straży Pożarnej. Projekt adresowany jest do dzieci w wieku 6-9 lat.
W ramach realizacji programu uczniowie nabywają praktyczne umiejętności związane z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa. Uczą się odpowiednio reagować na zagrożenia, poznają numery alarmowe, zdobywają wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy.

Projekt realizowany jest w czasie zajęć, które odbywają się raz w tygodniu. Wychowankowie zdobywają nowe umiejętności nie tylko pod kierunkiem swoich nauczycieli. Niewątpliwą atrakcją są warsztaty prowadzone przez profesjonalistów. W szkole gościli już policjanci i strażacy. Wiele emocji wzbudziło pojawienie się na placu szkolnym wozów strażackich. Uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się , jakim sprzętem dysponuje Komenda powiatowa Straży Pożarnej w Lubaniu. Ogrom zainteresowania wzbudził też mundur policjanta i strażaka. Cieszy fakt, iż wielu chłopców deklarowało, że w przyszłości zostaną policjantem lub strażakiem. Dziewczęta natomiast były zafascynowane białym fartuchem pielęgniarki, która również gościła w murach naszej szkoły. W czasie tej wizyty zostało przeprowadzone badanie wzroku.
Realizacja projektu będzie trwała do czerwca. W tym czasie planowane jest spotkanie z pedagogiem oraz wolontariuszem PCK. Przewidziany jest także kurs pierwszej pomocy dla rodziców i nauczycieli. Kabecjanie z Pisarzowic na pewno dadzą radę!!

18 05 2011


 AKTUALNOŚCI

Można składać wnioski na dofinansowanie do budowy do biologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków

OGŁOSZENIA

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVI edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze