biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1252519

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Propozycja dla młodzieży
Jak to na terenach wiejskich bywa, miejscowa młodzież nie ma ciekawych propozycji spędzania wolnego czasu. Nie maja domów kultury z kołami zainteresowań, kafejek internetowych, itp. Alternatywą dla nich są jedynie kluby sportowe oraz przysłowiowa ławka na przystanku. Z myślą więc o nich pracownicy urzędu gminy złożyli dwa wnioski o dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Pierwszy z nich nosi nazwę „Sprawa dla reportera z Gminy Lubań”, drugi natomiast to „Nowa przestrzeń, nowe możliwości-warsztaty projektowe z graffiti i recykling art w Gminie Lubań”. Oba projekty zostały wysoko ocenione przez ekspertów i otrzymały dofinansowanie w kwocie ponad 80.000 złotych.
Projekt pn. „Sprawa dla młodego reportera” skierowany jest do osób w wieku od 15 do 24 lat. Zajęcia będą realizowane od miesiąca lipca 2011 do lutego 2012 roku. Już w miesiącu sierpniu bieżącego roku uczestnicy spotkają się z dziennikarzem, który opowie o początkach kariery, ciekawostkach związanych z wykonywanym zawodem, etyce i obiektywizmie w pracy. Ponadto zaplanowano zajęcia z komunikacji interpersonalnej, warsztaty dziennikarskie oraz ćwiczenia praktyczne. Na podsumowanie projektu uczestnicy projektu przedstawią zaproszonym mieszkańcom gminy nakręcone przez siebie reportaże o gminie. Jury, w skład którego wejdą lokalni dziennikarze, wybiorą najlepszy reportaż. Celem realizacji tych zajęć jest między innymi zwiększenie motywacji uczestników do bycia aktywnym zawodowo i społecznie, podniesienie samooceny oraz rozwinięcie umiejętności nawiązywania kontaktów międzyludzkich.
Drugi z projektów pn. „Nowa przestrzeń, nowe możliwości-warsztaty projektowe z graffiti i recykling art w Gminie Lubań” realizowany będzie przez 8 miesięcy, rozpoczynając od września bieżącego roku. Uczestnikami mogą być osoby z terenu gminy w wieku od 15 do 24 lat. Podczas realizacji projektu zaplanowano zajęcia z rysunku, grafiki komputerowej, recyklingu oraz warsztaty z graffiti. Ciekawostką będzie spotkanie z przedstawicielami świata artystycznego, związanymi z graffiti i recykling art. powiązany z pokazem powstawania graffiti.
Przedstawiciele samorządu mają nadzieję, iż powyższe projekty zainteresują młodzież, która przez to będzie mogła w sposób interesujący spędzać czas wolny w gronie rówieśników. Już dzisiaj zapraszam wszystkich chętnych młodych ludzi z terenu gminy do udziału w projektach.
19 05 2011


 AKTUALNOŚCI

Ogłoszenie o rekrutacji uczestników do projektu

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze