Święto szkoły w Pisarzowicach
Uroczystość odbyła się 8 czerwca 2011 r. w świetlicy wiejskiej w Pisarzowicach.Pani dyrektor, Bożena Szwedko, powitała przybyłych gości: Wójta Gminy Lubań p.Zbigniewa Hercunia, Dyrektor GZEASz-u Halinę Gancarz, przedstawiciela PCE Krzysztofa Cwalinę, lokalną telewizję, nauczycieli, rodziców oraz społeczność uczniowską.
Po wygłoszeniu przemówienia odbyła się prezentacja multimedialna „Z Einsteinem przez Dolny Śląsk”, która przypominała mam całość działań na terenie szkoły. Przez cały czas trwania projektu uczniowie uczestniczyli w zajęciach dziesięciu kół i warsztatach oraz czterech atrakcyjnych wyjazdach. Dzieci poznawały faune i florę Gór Izerskich podczas wycieczki do Świeradowa, zwiedziły Park Miniatur, w którym mogły podziwiać zabytki architektoniczne Dolnego Śląska, poznaly pojęcie skali. Pobyt w Explora Parku dostarczył wielu emocji i wrażeń, ponieważ uczniowie samodzielnie budowali z klocków przestrzenne elementy. Warsztaty prowadzone przez kierownika RCEE Agnieszkę Wierzbicką pozwoliły na poznanie roślin i zwierząt znajdujących się w naszej okolicy. Natomiast wyjazd do Multicentrum w Jeleniej Górze dostarczył nowej wiedzy nt. Praw matematyki, fizyki i chemii.
Działania prowadzone na terenie szkoły miały na celu wyrównywanie szans edukacyjnych, zmniejszenie różnic jakości usług edukacyjnych z uwzględnieniem j.obcych oraz podnoszenie technologii informatycznej, przedmiotów matematyczno przyrodniczych oraz wspieranie przedsiębiorczości.
Podczas zajęć, które odbywały się nie tylko w szkole, ale również i poza nią uczniowie poznali świat przyrody ożywionej i nieożywionej, prowadzili różnorodne doświadczenia, pogłębiały tajniki wiedzy matematycznej, poznawali języki obce- j. angielski i j. niemiecki – nauczyły się wykonywać różnorodne przedmioty oraz potrawy.Podczas zajęć z logopedą doskonalili swą wymowę
i korygowali jej wady.
Wszystkie działania zostały uwiecznione na zdjeciach oraz poprzez wytwory dzieci. Powstały przedstawienia teatralne oraz zielniki, mapy, prezentacje multi- medialne, figury przestrzenne, które na przyszłość zostaną wykorzystane w klasach – pracowniach.
Po ogólnej prezentacji prac i wytworów dzieci odbyła się część artystyczna, podczas której uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności. Mogliśmy podziwiać: Doświadczalskich, Twórczych Ekologów, Poszukiwaczy Skarbów Przyrody, Młodych Przedsiębiorców oraz Małych Filologów, którzy w interesujący sposób przedstawili swój dorobek.
Wybuchy wulkanów, lot balonu, tańce, teatr i śpiewy zagościły w całej sali.
Uroczystość zakończyła się smacznym poczęstunkiem, któremu towarzyszył świetny humor naszych podopiecznych.
Jesteśmy przekonani, że patronowie naszej szkoły – Nobliści Polscy wraz z Albertem Einsteinem byli obecni z nami duchem.
21 06 2011

Jubileusz zespołu Marysieńki

Dotacje na inwestycje w przetwórstwo produktów rolnych.

Sesja absolutoryjna