1020553

Archeologia na wakacje
Wakacje nie mogą być nudne. Wiedzą o tym nie tylko dzieci, ale i organizatorzy letniego wypoczynku w gminie Lubań. Nie każdy ma możliwość spędzenia wakacji w wymarzony sposób. Wychodząc naprzeciw potrzebom miejscowych dzieci Ośrodek Kultury i Sportu postanowił zaproponować im coś niezwykłego. W bibliotekach gminnych odbyły się spotkania pod zagadkowym tytułem „Archeologia na wakacje- czyli wszystko co każde dziecko powinno0 wiedzieć na temat dinozaurów, ludzi pierwotnych, czasów prehistorycznych”.
-Zajęcia odbyły się w gminnych bibliotekach pod opieką bibliotekarek. Podczas zajęć dzieci miały możliwość poznać bliżej dinozaury, zgłębić tajemnice z ich życia, przyczynę ich wyginięcia oraz zapoznać się z pracą paleontologa-opowiada Justyna Antoszewska, dyrektor GOKiS. Podczas tych wakacyjnych spotkań z archeologią przeplatała się teoria z zajęciami plastycznymi, zabawa na świeżym powietrzu z żartami i uśmiechem. Dzieci poznawały dinozaury, ale również nowych kolegów jak i swoje możliwości. W nagrodę dla uczestników wakacyjnych zajęć organizatorzy przygotowali wyjazd do Dinoparku w Szklarskiej Porębie. Dzieci na miejscu mogły zobaczyć postacie dinozaurów usytuowane w „naturalnym” środowisku, wyszaleć się w „małpim gaju”, na dmuchawcach oraz odszukać w piaskownicy kości dinozaurów. Dla wszystkich o silnych nerwach Dinopark oferował kino 5D.

Źródło „Ziemia Lubańska” Nr 16/2011
15 09 2011

Pisarzowice – droga dojazdowa do gruntów rolnych

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Lubań