Najpiękniejsza wieś
Najpiękniejsza wieś dolnośląska jest to konkurs organizowany przez Dolnośląski Urząd Marszałkowski. Konkurs ma na celu wyłonienie i wypromowanie najlepszych, najbardziej innowacyjnych i wzorcowych przykładów aktywności mieszkańców z terenów wiejskich. Tegoroczna edycja konkursu zorganizowana została w IV kategoriach: najpiękniejsza wieś; najpiękniejsza zagroda; najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi i najlepszy start w odnowie wsi.

Wśród tegorocznych laureatów w kategorii „najpiękniejsza wieś” jest miejscowość z terenu gminy Lubań – Henryków Lubański. Sołectwo uplasowało się na trzecim miejscu za Dobkowem z gminy Świerzawa oraz Osolinem z gminy Oborniki Śląskie.

Komisja konkursowa w uzasadnieniu wyboru podkreśliła, iż Henryków Lubański to wieś, w której na niemal każdym kroku, przeszłość przeplata się z teraźniejszością. Mieszkańcy konsekwentnie i skutecznie wykorzystują swój ogromny atut jakimi są ponad 1300-letni cis z aleją cisową oraz ogólnopolskie imieniny Henryka. Jednym słowem Henryków to wieś, która ma cel i w oparciu o swoje atuty świadomie planuje swój rozwój i buduje swoją markę w regionie.

W tak krótkim okresie czasu organizowania konkursu już po raz drugi nasi mieszkańcy i nasze miejscowości zostały wyróżnione. Tym bardziej gratulujemy wszystkim mieszkańcom oraz organizacjom z terenu Henrykowa za ogromny trud włożony w rozwój swojej miejscowości.

W tym miejscu zachęcamy wszystkich do udziału w regionalnej odnowie wsi. Idźmy za przykładem Henrykowa i Radostowa. Małymi krokami dążmy do wyznaczonego celu.
15 09 2011

Schronisko dla zwierząt