Współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami
Siła i potęga gminy zależy w znacznej mierze od lokalnych przedsiębiorców. Stąd też Wójt Gminy Lubań - Zbigniew Hercuń zaprosił przedstawicieli firm, które w okresie ostatniego roku kalendarzowego zarejestrowały swoją działalność gospodarczą na terenie gminy na spotkanie do siedziby urzędu w dniu 19 września.
Spotkanie było okazją omówienia możliwości współpracy gminy z przedsiębiorcami, jej pomocą w dalszy rozwój lokalnych firm. Uczestnicy spotkania zapoznani zostali z możliwościami wynikającymi z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Podzielili się swoim spostrzeżeniami dotyczącymi lokalnych podatków.
Bardzo interesujące informacje gminnym przedsiębiorcom przekazała Pani Bożena Mulik-Prezes Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo Izerskie”. Wskazała na istniejące różne źródła pozyskania dofinansowania na rozpoczęcie oraz rozwój firm.
To spotkanie nie było ostatnim spotkaniem z przedsiębiorcami. Wójt, jako dobry gospodarz gminy, musi współpracować z lokalnym biznesem. Wspólne działania są kluczem do sukcesu gminy, jak i lokalnych przedsiębiorców.

22 09 2011

Schronisko dla zwierząt