WYJAZDY STUDYJNE RADNYCH Z GMINY LUBAŃ
Radni Gminy Lubań muszą podejmować wiele ważnych decyzji dotyczących inwestycji na terenie gminy. Są to często strategiczne i drogie decyzje.
Wójt Gminy Lubań Zbigniew Hercuń stara się, aby przed podjęciem tychże decyzji radni osobiście zapoznali się z problemem i wyrobili sobie zdanie na tematy, które często wzbudzają wiele wątpliwości.
19 maja br. została zorganizowana wyjazdowa Sesja Rady Gminy Lubań do miejscowości Wierzbinek, w powiecie Konińskim na granicy województw Wielkopolskiego i Kujawsko-Pomorskiego, w celu zapoznania się z wybudowanymi biologicznymi oczyszczalniami ścieków, które pracują w technologii złóż tarczowych. Radni mogli osobiście zapoznać się z mechanizmem działania tych oczyszczalni.
Dnia 04 listopada 2011 r. zostanie zorganizowany wyjazd na farmę wiatrową
w miejscowości Tychowo koło Sławna w województwie zachodniopomorskim. Radni będą mogli zapoznać się z tematyką farm wiatrowych. Będą mieli okazję porozmawiać z mieszkańcami przyległych miejscowości, oraz radnymi gminy o korzyściach ekonomicznych i społecznych, a także o uciążliwościach farmy wiatrowej.
Natomiast dnia 17 listopada 2011 roku zorganizowany będzie wyjazd do Niemiec celem obejrzenia odcinka drogi wykonanego przez firmę BAUSION z Niemiec zajmująca się wykonywaniem nawierzchni dróg specjalną, tańszą technologią .
Dzięki tym wyjazdom radni Gminy Lubań zdobywają doświadczenia, które pomagają im w podejmowaniu świadomych decyzji, dzięki którym nasza Gmina będzie się rozwijać w prawidłowym kierunku.

26 10 2011

Gminne plany związane z rozbudową oświetlenia ulicznego

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Lubań

Sesja absolutoryjna