Elektrownie wiatrowe w Gminie Margonin
Z uwagi na odbywające się spotkania z mieszkańcami w sprawie ewentualnej budowy farm wiatrowych na terenie Gminy Lubań i podnoszonymi na nich różnymi argumentami, jako przedstawiciele praworządności staramy się sprawdzać wszystkie przedkładane informacje. Jednym z negatywnych przykładów budowy elektrowni wiatrowych oraz licznych protestów mieszkańców, podanym na zebraniu wiejskim w Nawojowie Łużyckim i Nawojowie Śląskim, była Gmina Margonin i jej mieszkańcy – zatytułowane jako piekło na ziemi. Zwróciliśmy się bezpośrednio do wskazanej gminy o poinformowaniu nas jak faktycznie u nich funkcjonują elektrownie wiatrowe oraz jakie jest nastawienie mieszkańców. W załączeniu przedkładamy uzyskaną odpowiedź na nasze wystąpienie w celu zapoznania się z nią wszystkich osób zainteresowanych sprawą budowy elektrowni wiatrowych celem wyrobienia własnej opinii.

Pismo z Gminy Margonin
23 11 2011