Magiczny zakątek dzieciństwa w Uniegoszczy
Po raz kolejny mieszkańcy Gminy Lubań skorzystali z pieniędzy unijnych. Tym razem projekt zrealizowany został w Uniegoszczy. Wybudowano plac zabaw w miejscu nasłonecznionym i pełni zieleni. Stworzenie takiego zakątka jest niezwykle istotne, aby podnosić jako życia na obszarach wiejskich, stwarzać możliwość do rozwijania pasji, pozwalać na aktywne spędzanie wolnego czasu.
Wybudowanie placu zabaw, jako miejsca spotkań dzieci i rodziców przyczyni się do integracji mieszkańców. Plac zabaw może stać się miejscem, w którym organizowane będą festyny rodzinne i zabawy w plenerze dla dzieci
Dla pełnego rozwoju psychomotorycznego dzieci, konieczne jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni, gdzie dzieci będą mogły w pełni rozwijać różnego rodzaju sprawność fizyczne, ale także i rozwijać się dzięki kontaktom z innymi dziećmi.
Plac zabaw będzie wykorzystywany w celu promowania zdrowego stylu życia, zapewnia aktywność dla najmłodszych. Będzie niewątpliwie bardzo ważnym uzupełnieniem oferty dla najmłodszych
Wybudowane miejsce będą wykorzystywane zarówno przez mieszkańców, jak i przez turystów odwiedzających Uniegoszcz. Można pokusić się o stwierdzenie, że plac zabaw stanie się także istotnym elementem uzupełniającym tzw. małą infrastrukturę turystyczną, szczególnie, iż są to tereny wiejskie.
Plac zabaw wyposażono w następujące elementy: zestaw zabawowy, składający się: z wieży z dachem czterospadowym, wieży z dachem dwuspadowym, zjeżdżali, schodów, podestów, wejścia wspinaczkowego, przeplotni liniowej, drabinki skośnej, pomostu wiszącego z drewna, przejścia rurowego i zjazdu strażackiego. Całość połączona w ciekawy i niezwykle funkcjonalny zestaw. Oprócz wskazanego zestawu posadowione są także: karuzela, huśtawka wahadłowa. Taki zestaw urządzeń zabawowych pozwoli na ciekawe i aktywne spędzanie czasu – jednym słowem stworzenie magicznego zakątka dzieciństwa w Uniegoszczy, gdzie chętnie będą przybywali najmłodsi.
Celem operacji jest podniesienie poziomu życia na obszarach wiejskich, poprzez stworzenie małej infrastruktury- czyli placu zabaw, gdzie czas płynie wolno i spokojnie, a dzieci z rodzicami z chęcią spędzają tam chwile. Wybudowanie wskazanego miejsca przyczynie się do integracji mieszkańców, a przede wszystkim do integracji międzypokoleniowej. Będzie to miejsce, gdzie z chęcią przebywają zarówno mieszkańcy Gminy Lubań, ale także turyści. Realizacja projektu zwiększy atrakcyjność turystyczną i wpłynie na liczbę turystów odwiedzających Gminę Lubań. Zwiększy się także ilość osób odwiedzających gospodarstwa agroturystyczne w Gminie. Realizacja projektu przyczyni się do interesującego zagospodarowania terenu, promowania Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania- Partnerstwo Izerskie.
Środki pozyskano z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich na operację z zakresu małych projektów w ramach działania 413 ”Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013. Wartość całego Projektu: 32 076,87 PLN, kwota dofinansowania: 18 255,00 PLN, co stanowi 70 % kwoty poniesionych kosztów kwalifikowalnych operacji.

24 07 2012

Zakończono ważne inwestycje drogowe