Henryków Lubański jest miejscowością, w której tradycją stało się coroczne organizowanie Ogólnopolskich Imienin Henryka, Henryki i Henrykowa Lubańskiego. Jest to uroczystość, na którą przyjeżdżają goście z całej Polski, przede wszystkim sławne osoby, noszące imię Henryk i Henryka. Uroczystość odbywa się w plenerze. Henryków Lubański to także miejscowość znana dzięki najstarszemu w kraju, 1300 letniemu Cisowi, a także dzięki sławnemu na cały świat Szlakowi Świętego Jakuba, który przebiega przez Henryków Lubański. Wspomnieć należy także o Zespołach Folklorystycznych „Cisowianki” i „Cisowianeczki”, które swoimi utworami podbijają serca słuchaczy. Stworzenie miejsca do wypoczynku i rekreacji, obejmującego wybudowanie sceny, wraz z podestem, na której będą mogły odbywać się różnego rodzaju imprezy kulturalne i okolicznościowe, posadowienie ławek, wykonanie chodnika, zagospodarowanie placu w postaci odwodnienia i uporządkowania, które pozwoli na pełniejsze wykorzystywanie terenu, wykonanie oświetlenia, jednym słowem stworzenie miejsca do rekreacji pozwoli na wykreowanie miejsca spotkań społeczności lokalnej, dając szansę na poprawę standardu życia mieszkańców na wsi. Realizacja projektu to niewątpliwie wsparciem działalności zespołów artystycznych, które zyskają miejsce do szlifowania kunsztu artystycznego. I udało się- z powodzeniem zakończono inwestycję. W weekend 14- 15 lipca 2012 roku odbyły się na niej VII Ogólnopolskie Imieniny Henryka, Henryki i Henrykowa Lubańskiego. Projekt p.t. „Budowa miejsca przeznaczonego do wypoczynku i rekreacji w Izerskiej Krainie Cisów- Henrykowie Lubańskim, położonym u styku trzech granic" zrealizowano przy udziale środków z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich na operację w ramach działania 413 ”Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” w zakresie operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego PROW na lata 2007-2013. Wartość całego Projektu: 317 265,52 PLN, kwota dofinansowania: 206 351,00 PLN, co stanowi 80 % kwoty poniesionych kosztów kwalifikowalnych operacji.

24 07 2012

Dożynki wiejskie w Nawojowie Łużyckim, Nawojowie Śląskim i Radogoszczy

Informacja z OR KRUS w Bydgoszczy dotycząca składania wniosków o emeryturę roliczą

Sesja absolutoryjna