FINAŁ WOJEWÓDZKI XV EDYCJI COCA–COLA CUP 2013
12 maja 2013 gimnazjaliści z województwa dolnośląskiego rywalizowali na boisku przy Hotelu GEM o miano najlepszych w swoim regionie i awans do finału krajowego Coca- Cup 2013. Nie zabrakło emocjonujących meczów, pięknych goli i efektownych parad bramkarskich. Spośród 16 drużyn męskich, które zakwalifikowały się do tego etapu, najlepsi okazali się reprezentanci Gimnazjum nr 38 z Wrocławia, którzy po zaciętym pojedynku w finale pokonali 2:1 Zespół Szkół nr 3 w Lubinie.

Do rozgrywek przystąpiło też osiem najlepszych drużyn żeńskich w województwie. Na najwyższym stopniu podium stanęły dziewczęta z Gimnazjum nr 1 w Boguszowie-Gorcach, które w finałowym spotkaniu, w pięknym stylu pokonały 2:0 rywalki z Gimnazjum w Bierutowie.
Kolejny raz z bardzo dobrej strony zaprezentowały się dziewczęta z Gimnazjum w Pisarzowicach które po raz 3 z rzędu znalazły się finale dolnośląskim.
Piłkarki z Pisarzowic zajęły 3 miejsce w swojej grupie eliminacyjnej tuż za faworytkami całego turnieju, późniejszymi finalistkami i ostatecznie uplasowały się na 5 miejscu w całej imprezie.
Gimnazjum w Pisarzowicach reprezentowały: Monika Konopska, Kornela Woźna ,Klaudia Strychacz , Natalia Kryjak ,Gabriela Grabowska, Sandra Ciupak ,Karolina Rosa, Klaudia Kalinowska, Patrycja Kopeć i Patrycja Kryjak. Opiekun drużyny: Andrzej Urban
Finał wojewódzki Coca-Cola Cup to nie tylko rozgrywki gimnazjalistów. W Strefie Aktywnego Życia czekało wiele atrakcji. Młodzi kibice najchętniej spędzali czas grając w żywe piłkarzyki. Ponadto adepci futbolu chętnie uczyli się zagrań piłkarskich, prezentowanych w strefie Roberta Lewandowskiego, ambasadora turnieju. W konkursie dla gimnazjów punkty dla swojej szkoły zdobywało ponad stu uczniów. Z kolei rodzice chętnie korzystali z możliwości porozmawiania z ekspertem z Polskiego Towarzystwa Dietetyki, który podpowiadał, jak dbać o dietę dzieci i młodzieży oraz jak zrównoważyć spożywane kalorie aktywnością fizyczną.

22 05 2013

Schronisko dla zwierząt