Kraina dzieciństwa- stworzenie placu zabaw w Mściszowie
„Kraina dzieciństwa- stworzenie placu zabaw w Mściszowie” to tytuł Projektu zrealizowanego w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów, tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań Osi 3 ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi. Działanie objęte jest Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Wniosek złożono w ramach naboru ogłoszonego przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania- Partnerstwo Izerskie w lutym 2012 roku. Umowę o dofinansowanie podpisano w czerwcu 2012 r.- mając w założeniu realizację Projektu w roku 2013. Jako cel operacji założono stworzenie odpowiednich warunków do integrowania mieszkańców poprzez utworzenie placu zabaw, gdzie króluje śmiech dzieci, radość, niezmącony spokój. Budując krainę dla dzieci zapewniamy bazę rekreacyjną dla najmłodszych, gdzie będą odbywały się spotkania rodziców i dzieci. Następuje dialog kilku pokoleń. Realizacja operacji z pewnością przyczyni się wprost do podniesienia jakości życia na obszarach wiejskich poprzez zapewnienie odpowiedniego zaplecza dla rozwoju najmłodszego pokolenia. Celem operacji jest także promocja Gminy Lubań. Plac zabaw często jest luksusem, na który nie wszystkie Gminy mogą sobie pozwolić. Koszt budowy placu zabaw w ramach Projektu to 38 810,63 PLN. Niewątpliwie dofinansowanie naszego zadania środkami Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w kwocie 22 087,35 PLN ( 70% kosztów kwalifikowalnych Projektu) możemy nazwać daniem możliwości na wybudowanie placu zabaw, który spełni oczekiwania maluchów i ich rodziców. Mamy nadzieję, że oddając do dyspozycji mieszkańców opisany zakątek, polecamy miejsce, gdzie harmonijny i pełny rozwój najmłodszych, poprzez zabawę będzie możliwy. Na placu odnajdziemy: komplet zabawowy w postaci baszty, złożonej z wieżyczki, pomostu i schodów, zjeżdżalni, przeplotni, a także: huśtawki, altanę drewnianą, kosz do gry w koszykówkę, piaskownicę sześcioboczną, karuzelę tarczową, 2 sprężynowce w kształcie zwierząt, huśtawkę wahadłową i siedziska do piaskownicy.

Dobrej zabawy!! Zapraszamy !!

04 07 2013

Zakończono ważne inwestycje drogowe