Plac zabaw w Kościelnikach Dolnych- kolorowy świat radości
Budowa placu zabaw w Kościelnikach Dolnych to realizacja Projektu p.t.: „Plac zabaw w Kościelnikach Dolnych- kolorowy świat radości”. Wniosek o dofinansowanie złożono w naborze na operacje z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013. Wniosek na budowę placu zabaw to odpowiedź na nabór wniosków o dofinansowanie, ogłoszony przez Lokalną Grupę Działania Partnerstwo Izerskie na przełomie marca i kwietnia 2012 r. 25 kwietnia 2013 roku, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, podpisano umowę przyznania pomocy ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz rozwoju Obszarów Wiejskich, na kwotę 16 238,85 PLN. Całkowity koszt Projektu jest równy kwocie 38 810,63 PLN. Operacja to stworzenie miejsca spotkań wielu pokoleń, gdzie będzie następowała integracja dzięki dobrej zabawie i aktywności na świeżym powietrzu. Urządzono zakątek, który ma być zawsze wypełniony śmiechem, radością i zabawą. Opisywane miejsce śmiało można nazwać bazą rekreacyjną dla najmłodszych, która posłuży jako baza dla spotkań rodziców i dzieci. Wyposażenie placu zabaw, w miejscowości, która nie ma placu zabaw, to z pewnością podniesienie jakości życia mieszkańców wsi, poprzez utworzenie warunków dla nowej aktywności. Odpowiedź na potrzeby społeczne mieszkańców. Urządzenie placu zabaw to także promocja Gminy Lubań- zaprezentowanie Gminy jako miejsca przyjaznego dla najmłodszych, otwartego na turystów, inwestorów. Dobra zabawa, beztroska, śmiech dzieci, radość to synonimy placu zabaw. Realizacja Projektu: „Plac zabaw w Kościelnikach Dolnych- kolorowy świat radości” to stworzenie zakątka, w którym dzieci i rodzice będą mogli spędzać czas, oddając się aktywnemu wypoczynkowi, sportowi i rekreacji. Plac zabaw stanie się także dla dzieci miejscem, gdzie poznają zdrowy i aktywny tryb życia, będą mogły pielęgnować zainteresowanie sportem. Należy podkreślić, iż Gmina Lubań pozyska kolorowe i pełne życia miejsce dobrej zabawy. Do dyspozycji najmłodszych mieszkańców oddano: komplet zabawowy w postaci baszty, złożonej z wieżyczki, pomostu i schodów, zjeżdżalni, przeplotni, a także: huśtawki, altanę drewnianą, kosz do gry w koszykówkę, piaskownicę sześcioboczną, karuzelę tarczową, 2 sprężynowce w kształcie zwierząt, huśtawkę wahadłową i siedziska do piaskownicy.

Dobrej zabawy!! Zapraszamy !!

04 07 2013

Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Pisarzowice

Informacja z OR KRUS w Bydgoszczy dotycząca składania wniosków o emeryturę roliczą

Sesja absolutoryjna