„Budowa i wyposażenie biblioteki w Radostowie Średnim”- kolejny projekt na który pozyskano dofinansowanie w ramach PROW 2007-2013 r.
Stare chińskie przysłowie mówi: „Książka jest jak ogród noszony w kieszeni”. Książka potrafi przenieść w inny, zaczarowany świat. Świat, który w zależności od autora napawa nas dreszczykiem emocji i niepewności w oczekiwaniu na wyjaśnienie zagadki, lub oczarowuje spokojem, miłością i dobrocią. Od nas samych zależy, jaką fabułę wybierzemy. Niestety, w dzisiejszych czasach zakup książki jest dosyć sporym wydatkiem, na który nie wszyscy mogą sobie pozwolić.

Odpowiedzią na potrzeby kulturalne mieszkańców Gminy Lubań jest operacja realizowana w ramach działania 313,322,323 „Odnowa i rozwój wsi”, p.t.: „Budowa i wyposażenie biblioteki w Radostowie Średnim”. Cel projektu to podniesienie standardu oferty kulturalnej, proponowanej dla społeczności naszej Gminy- stworzona zostanie możliwość zaspokajania potrzeb kulturalnych mieszkańców Gminy Lubań. Biblioteka będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki realizacji operacji powstanie miejsce integracji społeczności lokalnej.

Dofinansowanie Projektu w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich to 500 000,00 PLN, natomiast całkowita wartość Projektu określona została na 1 094 570,85 PLN. Umowę o dofinasowanie podpisano 3 lipca br.

W zakres operacji wchodzą: roboty budowlane, wykonanie instalacji sanitarnych i instalacji elektrycznych, rozbiórka toalet, przebudowa dachu.

Do dyspozycji naszych mieszkańców będzie również wyposażenie biblioteki, w skład którego wchodzą m.in.: regały biblioteczne, regały na dokumenty, krzesła, biurka, regały na gazety, regały na przybory plastyczne, stoły do pracy z dziećmi, regały i stoliki dla dzieci, tablica sucho ścierna, gry edukacyjne dla dzieci, zestawy komputerowe z monitorami, nagłośnienie mobilne, tunel animacyjny itp.

Planowany termin zakończenia inwestycji to wrzesień 2014 r. Jest to projekt, który połączy pasją do czytania i tych młodszych i tych starszych czytelników.

11 07 2013

Transparentna Gmina Rozwoju

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

Uchwalono budżet na 2018 rok