biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1101762

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

„Budowa i wyposażenie biblioteki w Radostowie Średnim”- kolejny projekt na który pozyskano dofinansowanie w ramach PROW 2007-2013 r.
Stare chińskie przysłowie mówi: „Książka jest jak ogród noszony w kieszeni”. Książka potrafi przenieść w inny, zaczarowany świat. Świat, który w zależności od autora napawa nas dreszczykiem emocji i niepewności w oczekiwaniu na wyjaśnienie zagadki, lub oczarowuje spokojem, miłością i dobrocią. Od nas samych zależy, jaką fabułę wybierzemy. Niestety, w dzisiejszych czasach zakup książki jest dosyć sporym wydatkiem, na który nie wszyscy mogą sobie pozwolić.

Odpowiedzią na potrzeby kulturalne mieszkańców Gminy Lubań jest operacja realizowana w ramach działania 313,322,323 „Odnowa i rozwój wsi”, p.t.: „Budowa i wyposażenie biblioteki w Radostowie Średnim”. Cel projektu to podniesienie standardu oferty kulturalnej, proponowanej dla społeczności naszej Gminy- stworzona zostanie możliwość zaspokajania potrzeb kulturalnych mieszkańców Gminy Lubań. Biblioteka będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki realizacji operacji powstanie miejsce integracji społeczności lokalnej.

Dofinansowanie Projektu w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich to 500 000,00 PLN, natomiast całkowita wartość Projektu określona została na 1 094 570,85 PLN. Umowę o dofinasowanie podpisano 3 lipca br.

W zakres operacji wchodzą: roboty budowlane, wykonanie instalacji sanitarnych i instalacji elektrycznych, rozbiórka toalet, przebudowa dachu.

Do dyspozycji naszych mieszkańców będzie również wyposażenie biblioteki, w skład którego wchodzą m.in.: regały biblioteczne, regały na dokumenty, krzesła, biurka, regały na gazety, regały na przybory plastyczne, stoły do pracy z dziećmi, regały i stoliki dla dzieci, tablica sucho ścierna, gry edukacyjne dla dzieci, zestawy komputerowe z monitorami, nagłośnienie mobilne, tunel animacyjny itp.

Planowany termin zakończenia inwestycji to wrzesień 2014 r. Jest to projekt, który połączy pasją do czytania i tych młodszych i tych starszych czytelników.

11 07 2013


 

AKTUALNOŚCI

Transparentna Gmina Rozwoju

OGŁOSZENIA

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

RADA GMINY

Uchwalono budżet na 2018 rok

GOKiS

Nauka gry na gitarze