Oswajanie historii
Gimnazjum Publiczne im. A. Fredry w Pisarzowicach od kilku lat organizuje spotkania z ciekawymi ludźmi. Naszą szkołę odwiedzili już m in. znany pisarz książek historycznych Janusz Skowroński czy też Pani euro poseł Parlamentu Europejskiego Lidia Geringer de Oedenberg. Natomiast 24 października odwiedził uczniów rycerz średniowieczny w osobie Pana Piotra Kucznira, wiceprezesa Stowarzyszenia Zamku Czocha. Jako pasjonat historii przybliżył gimnazjalistom epokę średniowiecza. W barwny sposób opowiadał o zasadach obowiązujących rycerzy ze szczególnym uwzględnieniem walk polsko – krzyżackich. Przywiózł ze sobą wiele wyposażenia zbrojnego i ubrań dzięki czemu uczniowie mieli okazję przymierzyć kolczugę, hełm, różne miecze, szaty, czapki itp. Było bardzo dużo śmiechu i radości w czasie przymierzania strojów. Młodzież przekonała się, że stroje są ciężkie, wymagają dużo wysiłku od rycerza. Największe emocje wśród uczniów wywołała możliwość bezpośredniego kontaktu z białą bronią.
Historia przestawiona w taki niekonwencjonalny sposób z pewnością zaciekawi uczniów, rozbudzi ich zainteresowania a także wpłynie na poszerzenie wiedzy i umiejętności rozpoznawania epoki.

28 10 2013

Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Pisarzowice

Informacja z OR KRUS w Bydgoszczy dotycząca składania wniosków o emeryturę roliczą

Sesja absolutoryjna