Książka: marzenie, baśń, ciekawa historia, intrygująca zagadka.
Biblioteka: szare miejsce, ze starymi regałami, brak kolorów. Czy tak powinno wyglądać miejsce, które jest skarbnicą opowiadań, powieści, prawd historycznych, bajek dla dzieci i dorosłych? Naszym zdaniem nie. Dlatego w lutym br. złożyliśmy wniosek o dofinansowanie zadania w ramach konkursu inwestycyjnego „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” p.t.: „Kolorowa biblioteka w Gminie Lubań- wyposażenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Pisarzowicach”. Całkowitą wartość zadania określono na 60 000,00 PLN. Wartość dofinansowania to 50%: 30 000,00 PLN. Realizacja Projektu jest odpowiedzią na zaspokajanie najpilniejszych potrzeb naszych mieszkańców. Obserwując ofertę kulturalną, będącą do dyspozycji mieszkańców wsi, zauważamy ograniczone możliwości w uczestniczeniu w wydarzeniach kulturalnych, brak jest miejsc spotkań, przeznaczonych do towarzyskiego i kulturalnego spędzania czasu. W wyniku realizacji projektu, biblioteka stanie się miejscem, w którym będą chętnie spędzały czas zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Zakup nowoczesnych regałów i szafek znacznie podniesie komfort korzystania z zasobów biblioteki. Nowe regały na czasopisma, nowości, lektury, dokumenty, bajki, książki historyczne, z pewnością ułatwią korzystanie z biblioteki. Pufy i poduchy dla najmłodszych to stworzenie przyjaznego kącika czytelniczego. Nowoczesne i funkcjonalne biurka podniosą komfort pracy bibliotekarzy i czytelników.
Planowany zakup ekranu projekcyjnego, zestawu nagłośnieniowego, projektora multimedialnego i tablicy magnetycznej to danie możliwości do prowadzenia nowoczesnych i atrakcyjnych prezentacji dla różnych grup wiekowych.
Czytnik kodów kreskowych umożliwi sprawne skatalogowanie zbiorów.
W miarę możliwości finansowych uzupełniamy księgozbiór, dbając o ofertę różnorodnej literatury. Realizacja projektu to jednak jedyna szansa na wzbogacenie księgozbioru w nowości wydawnicze.
Wyposażenie biblioteki przyczyni się z pewnością do zwiększenia liczby osób korzystających ze zbiorów bibliotecznych, spędzających czas w czytelni. Podkreślić należy, iż zadanie jest wpisane w dokumentację Sołeckiej Strategii Rozwoju.
Zapraszamy serdecznie do korzystania z biblioteki.

Przed realizacją projektu

Po realizacji projektu

12 11 2013

Wielkanocny teatrzyk „O tym jak jajko pisanką zostało”.

Informacja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowalnego w Lubaniu

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań