Osiągnięcia gimnazjalistów z Pisarzowic
15 października 2013 r. odbył się Powiatowy Konkurs „W krainie łużyckich osobliwości". Drużyna naszej szkoły w składzie: Grzegorz Domina z klasy III b, Natalia Kopała z klasy II oraz Marcin Młodziński z klasy I b zajęła II miejsce i zakwalifikowała się do etapu regionalnego, który odbył się 7 listopada w Nadleśnictwie Bolesławiec. W konkursie wzięły udział najlepsze drużyny z powiatu lubańskiego, zgorzeleckiego oraz bolesławieckiego.
Miło nam jest poinformować, iż w etapie regionalnym konkursu wiedzy o bioregionie „W krainie łużyckich osobliwości” reprezentacja naszego gimnazjum zajęła III miejsce.

25 października 2013 r. w Trecie w Lubaniu odbył się Międzygminny konkurs wiedzy o bioregionie XII edycja „Doliną rzeki Kwisy – ochrona przyrody”. W konkursie wzięło udział 30 drużyn z 10 gmin Związku Gmin „Kwisa”. Nasza drużyna w składzie: Gabriela Pękala z klasy III a oraz Klaudia Kulczycka z klasy I a zajęła I miejsce w kategorii gimnazjów.
Opiekunem laureatów obu konkursów jest nauczyciel bibliotekarz p. Anna Wyka-Owsiuk.

Gimnazjaliści wraz z nauczycielem wzięli również udział w konkursie fotograficznym pt.: „Mieszkańcy mojego ogrodu”, którego organizatorem było Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu. Wyróżnienia otrzymali: Patrycja Kopeć za zdjęcia bielinka i rzekotki drzewnej, Kornela Woźna za zdjęcie omomiłka szarego i ropuchy szarej, Magdalena Jarosiewicz za zdjęcia ślimaka winniczka i mszyc oraz nauczyciel Anna Wyka-Owsiuk za zdjęcie żaby trawnej. 27 listopada 2013 r. odbiorą oni nagrody w RCEE w Lubaniu.

20 listopada 2013 r. w Sali Rajców w lubańskim ratuszu odbyło się podsumowanie kolejnej edycji KAMPANII I KONKURSU ZBIÓRKI SELEKTYWNEJ „RADY NA ODPADY 2013”. Do udziału w kampanii i konkursie zgłosiło się 20 placówek. Gimnazjum Publiczne w Pisarzowicach zajęło 5 miejsce. Szkoła otrzymała nagrody w postaci sprzętu RTV i książki. Koordynatorem działań na terenie szkoły była p. Anna Wyka – Owsiuk oraz dyrektor Ryszard Leszczyński.
23 11 2013

Schronisko dla zwierząt