Dzień Dziadka i Babci w Radostowie
Babcia i dziadzio to słowa które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Nikt inny nie ma tyle cierpliwości, tyle zrozumienia i zwykłej ludzkiej życzliwości dla dużych i małych problemów naszych dzieci. Dzieci to czują i wiedzą. Dlatego zaprosiły swoje babcie i swoich dziadków, by podziękować im za wszystko i wyrazić miłość.

W niedzielne popołudnie 19.01.2014r . w świetlicy wiejskiej w Radostowie odbyła się impreza zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu ,na której najmłodsi wystąpili w programie artystycznym przygotowanym specjalnie dla ukochanych dziadków . Na scenie została wystawiona bajka „Czerwony Kapturek”. Najmłodsi aktorzy swym występem zachwycili publiczność i wprowadzili wspaniałą atmosferę wspólnego świętowania. Ale to był dopiero początek niespodzianek. Na scenę wkroczyli mali artyści ze Szkoły Podstawowej Radostów, by przedstawić wiersze i piosenkę na cześć naszych honorowych gości. Kulminacją programu był układ taneczny . Na naszej scenie nie zabrakło nostalgicznego elementu – a to za sprawą Fleciarek-Filarek które do prezentacji multimedialnej zagrały na fletach utwór Celine Dion – „My Heart Will Go On” z filmu "Titanic". Publiczność nie tylko wzruszyła się, ale także przekonała jak zdolne są dzieci z naszej gminy.

Nic tak nie cieszy serca babci i dziadka jak ich najmłodsze pociechy wstępujące dla nich. W trakcie występów nie mogło zabraknąć folkloru, na swojską nutę – barwny repertuar piosenki ludowej, zawdzięczamy zespołom: Cisowianeczki i Cisowianki z Henrykowa oraz Marysieńki z Radostowa. W trakcie tak wyjątkowego spotkania wiele entuzjazmu wniosły chwile wspólnych zabaw, które przynoszą tak wiele radości i pociechy zarówno dzieciom jak i seniorom.
Szczególne podziękowania składamy Dziadkom za przybycie, dzieciom za pracę, a opiekunom i nauczycielom za trud włożony w przygotowanie spotkania.

29 01 2014

Wielkanocny teatrzyk „O tym jak jajko pisanką zostało”.

Informacja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowalnego w Lubaniu

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań