W poszukiwaniu talentów koszykówki
Koszykarski Klub Sportowy Turów Zgorzelec S.A. z wizytą w Gimnazjum Publicznym im. Aleksandra Fredry w Pisarzowicach.
Koszykarze z Turowa wystąpili z ciekawą inicjatywą wprowadzenia nowego typu szkolenia. Na wzór klubów europejskich tworzą nowe grupy młodzieżowe młodzików, kadetów i juniorów. Planują odwiedzić wszystkie szkoły w powiecie zgorzeleckim i lubańskim. W poszukiwaniu nowych talentów obserwowali zdolności sportowe młodzieży gimnazjalnej. Trener sprowadzony z zagranicy, specjalizujący się w trenowaniu młodzieży Nicola Sawoč, wybrał kilku zdolnych chłopców. W następnej kolejności będzie proponował przyjazd do hali sportowej w Zgorzelcu aby zachęcić ich do wstąpienia do klubu.
Jest to szeroko zakrojony i kilkuletni program poszukiwania zdolnych młodych sportowców realizowany przez dyrektora sportowego Grzegorza Ardeli. Mamy nadzieję, że niektórzy nasi uczniowie osiągną sukcesy w koszykówce.

07 03 2014

Nowy plac zabaw w Radostowie Górnym

Od 1 grudnia 2017 r. obowiązują nowe kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych

Listopadowa Sesja Rady Gminy Lubań