DZIEŃ SOŁTYSA
Na co dzień zajmują się sprawami swoich lokalnych społeczności. Starają się rozwiązywać problemy mieszkańców wsi pełniąc służbę dla dobra innych, która daje nie tylko satysfakcję, ale przede wszystkim mobilizację do dalszych starań o jak najlepsze gospodarowanie i rozwój swojej miejscowości i gminy. Są głównymi reprezentantami władzy na najbliższym mieszkańcom szczeblu samorządowym. Funkcja Sołtysa, o której mowa, ma wielowiekową tradycję, ma też swój „dzień” - 11 marca.

Z okazji Dnia Sołtysa składamy życzenia pomyślności i sukcesów w pracy na rzecz swojego środowiska oraz wytrwałości w rozwiązywaniu spraw społeczności lokalnej.

Życzymy pełnej wzajemnego zrozumienia współpracy zarówno z mieszkańcami jak
i władzami gminy, zadowolenia z osiąganych celów, wdzięczności za trud, którego efekty służą wszystkim mieszkańcom, radości i powodzenia w życiu prywatnym, zdrowia oraz wielu powodów do uśmiechu na co dzień.

Wójt Gminy Lubań
Zbigniew Hercuń

11 03 2014

Jubileusz zespołu Marysieńki

Dotacje na inwestycje w przetwórstwo produktów rolnych.

Sesja absolutoryjna