biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1252524

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Majówka 2014
Uroczysta Msza Św. w Kościele pod wezwaniem Św. Mikołaja Biskupa i Wyznawcy, ceremoniał złożenia kwiatów pod krzyżem i majówka na placu rekreacyjnym w Henrykowie Lubańskim - tak obchodzono w Gminie Lubań rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
W ramach oficjalnych obchodów odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny, w której uczestniczył Wójt Gminy Lubań Zbigniew Hercuń, skarbnik Elżbieta Siedlecka, Przewodnicząca Rady -Teresa Trefler, zaproszeni goście tj. posłanka Halina Szymiec-Raczyńska, Jan Laszczak- prezes Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego wraz z kombatantami, przedstawiciele Rady Gminy , dyrektorzy i kierownicy gminnych jednostek administracyjnych i szkół, strażacy oraz poczty sztandarowe Kombatantów, Straży Pożarnej i szkół gminnych. Tuż po mszy odbył się ceremoniał składania kwiatów pod krzyżem. Przy udziale Kowarskiej Orkiestry Dętej odegrano i odśpiewano Hymn narodowy oraz Rotę. Następnie władze gminy, zaproszeni goście oraz delegacje, korowodem przeszli na plac rekreacyjny , gdzie odbywały się dalsze uroczystości.
Organizatorzy- Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Gmina Lubań, przygotowali dla uczestników festynu wiele atrakcji. Jedną z nich był koncert Kowarskiej Orkiestry Rozrywkowej oraz występ Cisowianeczek, a że okazją do świętowania był również obchodzony 4 maja Dzień Strażaka, w programie znalazły się pokazy wozów i sprzętu ratowniczego Ochotniczej Straży Pożarnej oraz turniej strażacki na wesoło. Strażacy z Henrykowa, Pisarzowic, Mściszowa i Radostowa zmagali się w czterech konkurencjach. Musieli wykazać się umiejętnością transportowania rannego na noszach, szybkością przygotowania sprzętu do pożaru i gaszenia samego pożaru. Wiele emocji i śmiechu wzbudziły również wyścigi wozów strażackich. Zadaniem zawodników było jak najszybsze dojechanie na miejsce pożaru specjalnie przygotowanymi do tego wozami strażackimi czyli taczkami. W turnieju zwyciężyli strażacy z OSP z Pisarzowic. Wszystko to razem tworzyło atmosferę święta i jednocześnie rodzinnej majówki. Zwłaszcza, że wiele rodzin przybyło tego dnia ze swoimi pociechami, które z namaszczeniem zajmowały miejsca w wozach strażackich. Ponadto dzieci mogły nieodpłatnie korzystać z dmuchanych zjeżdżalni i zabawek. Ale to nie koniec majówkowych atrakcji. Na scenie nie mogło zabraknąć naszych małych gminnych artystów. Dzieci zaprezentowały wiersz „Pali się!” Jana Brzechwy, dedykując swój występ strażakom. Również panie ze Stowarzyszenia Rozwoju Henrykowa Lubańskiego przygotowały dla nich niespodziankę. W strojach strażackich zaprezentowały na scenie show, dając popis swoim umiejętnościom tanecznym.Całą uroczystość ubarwił niewątpliwie zespół Buenos Amigos . Gorące rytmy latynoamerykańskie podgrzały atmosferę , wprowadzając publiczność w taneczny nastrój. Tym przebojom muzyki latino towarzyszył taniec Klaudii Kulczyckiej z Pisarzowic i Mikołaja Kidy, którzy przyjechali prosto z Międzynarodowego Turnieju Tańca Towarzyskiego w Legnicy, gdzie zdobyli złoty medal. Na koniec odbyła się zabawa taneczna , do której przygrywał zespół Alabama.
Serdecznie dziękujemy Scholi z Radostowa za muzyczną oprawę mszy św. oraz Klubowi Tańca Towarzyskiego AMETYST za występ.
19 05 2014


 AKTUALNOŚCI

Ogłoszenie o rekrutacji uczestników do projektu

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze