FINAŁ WOJEWÓDZKI XVI EDYCJI COCA–COLA CUP 2014
17 maja 2014 gimnazjaliści z województwa dolnośląskiego rywalizowali we Wrocławiu o miano najlepszych w swoim regionie i awans do finału krajowego Coca- Cup 2014.
Nie zabrakło emocjonujących meczów, pięknych goli, efektownych parad bramkarskich i rywalizacji w duchu fair play .W rywalizacji chłopców najlepsi okazali się zawodnicy z Gimnazjum nr 38 z Wrocławia, którzy pokonali Szkołę Mistrzostwa Sportowego z Dzierżoniowa. Wśród dziewcząt mistrzowski tytuł z ubiegłego roku obroniły zawodniczki z Gimnazjum nr 1 w Boguszowie-Gorcach, które pokonały Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego” Junior” z Wrocławia.
Kolejny raz w turnieju udział wzięły dziewczęta z Gimnazjum w Pisarzowicach , które po rozegraniu meczów grupowych nie uzyskały awansu do półfinału i zostały sklasyfikowane na miejscach 5-8 całej imprezy.
Coca-Cola Cup to jeden z największych turniejów piłkarskich dla młodzieży w Polsce, uważany za nieoficjalne Mistrzostwa Polski szkół gimnazjalnych. W XVI edycji udział wzięło blisko 4 tysiące drużyn z całej Polski w tym 92 zespoły żeńskie z województwa dolnośląskiego, a zatem sam udział po raz czwarty z rzędu w finale wojewódzkim to duży sukces niewielkiej szkoły z powiatu lubańskiego.
Gimnazjum w Pisarzowicach reprezentowały: Klaudia Strychacz, Natalia Kryjak, Sandra Ciupak, Patrycja Kopeć, Natalia Kopała, Dominika Moczydlak , Klaudia Hanke, Aneta Moczydlak, Sylwia Mielniczuk i Aleksandra Sowa.
Opiekun drużyny: Andrzej Urban

26 05 2014