1020553

Kongres Odnowy Wsi
Gmina Lubań czynnie uczestniczy w Dolnośląskiej Odnowie Wsi programie realizowanym przez Dolnośląski Urząd Marszałkowski. Pierwsze sołectwa z terenu gminy przystąpiły do programu w 2008 roku. Na 12 sołectw 11 jest zgłoszonych do regionalnej odnowy wsi, a 10 ma opracowaną strategię rozwoju sołectwa. Koordynatorem gminnym jest Pani Aneta Usyk. Sołectwa z terenu gminy mogą się pochwalić sukcesami na arenie województwa, tj. III miejsce Henrykowa Lubańskiego w kategorii najpiękniejsza wieś oraz III miejsce Radostowa w kategorii „najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi”.
Celem programu jest podjęcie działań na rzecz integracji społeczności wiejskich, waloryzacji przestrzeni wsi w zakresie infrastruktury technicznej i społecznej, krajobrazu oraz realizacja przedsięwzięć podnoszących standard życia.
Mieszkańcy gminy z roku na rok rozumieją i przyłączają się czynnie do realizacji różnych inicjatyw. Własnym nakładem pracy remontują budynki remiz, tworzą place rekreacji, organizują spotkania integracyjne, tworzą boiska, itp. Sięgają po środki zewnętrzne na organizację wypoczynku letniego i zimowego dzieci, promocję swoich miejscowości oraz wyposażenie świetlic wiejskich.
Wszystkim tym aktywnym mieszkańcom gmina, w sposób szczególny, chciała podziękować. W dniu 24 maja bieżącego roku zorganizowała ich święto- Kongres Odnowy Wsi. Gospodarzami kongresu było sołectwo Nawojów Śląski. Podczas kongresu wystąpiły dwa zespoły folklorystyczne „Cisowianki” z Henrykowa Lubańskiego oraz „Marysieńki” z Radostowa. Następnie swój dotychczasowe osiągnięcia zaprezentowało sołectwo Henryków Lubański i Radostów. Po części oficjalnej nastąpiła wspólna biesiada oraz możliwość wymiany swoich doświadczeń.
Za przygotowanie kongresu serdecznie dziękuję mieszkańcom Nawojowa Śląskiego oraz wszystkim sołectwom, które włączyły się w jego organizację poprzez wypiek domowych ciast.
Już za rok spotkamy się w kolejnej miejscowości.

29 05 2014

Pisarzowice – droga dojazdowa do gruntów rolnych

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Lubań

Sesja absolutoryjna