biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1101764

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Kongres Odnowy Wsi
Gmina Lubań czynnie uczestniczy w Dolnośląskiej Odnowie Wsi programie realizowanym przez Dolnośląski Urząd Marszałkowski. Pierwsze sołectwa z terenu gminy przystąpiły do programu w 2008 roku. Na 12 sołectw 11 jest zgłoszonych do regionalnej odnowy wsi, a 10 ma opracowaną strategię rozwoju sołectwa. Koordynatorem gminnym jest Pani Aneta Usyk. Sołectwa z terenu gminy mogą się pochwalić sukcesami na arenie województwa, tj. III miejsce Henrykowa Lubańskiego w kategorii najpiękniejsza wieś oraz III miejsce Radostowa w kategorii „najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi”.
Celem programu jest podjęcie działań na rzecz integracji społeczności wiejskich, waloryzacji przestrzeni wsi w zakresie infrastruktury technicznej i społecznej, krajobrazu oraz realizacja przedsięwzięć podnoszących standard życia.
Mieszkańcy gminy z roku na rok rozumieją i przyłączają się czynnie do realizacji różnych inicjatyw. Własnym nakładem pracy remontują budynki remiz, tworzą place rekreacji, organizują spotkania integracyjne, tworzą boiska, itp. Sięgają po środki zewnętrzne na organizację wypoczynku letniego i zimowego dzieci, promocję swoich miejscowości oraz wyposażenie świetlic wiejskich.
Wszystkim tym aktywnym mieszkańcom gmina, w sposób szczególny, chciała podziękować. W dniu 24 maja bieżącego roku zorganizowała ich święto- Kongres Odnowy Wsi. Gospodarzami kongresu było sołectwo Nawojów Śląski. Podczas kongresu wystąpiły dwa zespoły folklorystyczne „Cisowianki” z Henrykowa Lubańskiego oraz „Marysieńki” z Radostowa. Następnie swój dotychczasowe osiągnięcia zaprezentowało sołectwo Henryków Lubański i Radostów. Po części oficjalnej nastąpiła wspólna biesiada oraz możliwość wymiany swoich doświadczeń.
Za przygotowanie kongresu serdecznie dziękuję mieszkańcom Nawojowa Śląskiego oraz wszystkim sołectwom, które włączyły się w jego organizację poprzez wypiek domowych ciast.
Już za rok spotkamy się w kolejnej miejscowości.


29 05 2014


 

AKTUALNOŚCI

Transparentna Gmina Rozwoju

OGŁOSZENIA

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

RADA GMINY

Uchwalono budżet na 2018 rok

GOKiS

Nauka gry na gitarze