XX Sportowy Turniej Miast i Gmin
Ostatnie tygodnie obfitowały w lokalne wydarzenia sportowe. W dniach 17–23 maja 2014r. każdy mieszkaniec, niezależnie od wieku, mógł wziąć udział w zajęciach ruchowych, które odbywały się na terenie Gminy Lubań. W tym roku nasza gmina po raz pierwszy uczestniczyła w Sportowym Turnieju Miast i Gmin, czyli ogólnopolskiej rywalizacji, której głównym celem jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby mieszkańców danego obszaru administracyjnego. Harmonogram imprez został przygotowany przez lokalną koordynatorkę, Emilię Łamasz, która na co dzień zajmuje się animacją sportu w Pisarzowicach. Turniej obejmował 63 różnorodne zajęcia ruchowe, przeprowadzane przez 7 dni jednocześnie w 8 miejscowościach. Uczestnicy mogli rywalizować w różnych dyscyplinach sportowych m.in. tenisie stołowym, tenisie ziemnym, siatkówce, koszykówce, piłce nożnej, badmintonie czy unihokeju. Rozgrywki przeprowadzano z podziałem na kategorie wiekowe.

Dla najmłodszych przygotowano różnorodne gry i zabawy ruchowe. Z grupą dorosłych i seniorów realizowano gry rekreacyjne, tj. krokiet czy boule. Według koordynatorki najbardziej aktywną grupą byli mieszkańcy Mściszowa, którym należą się gratulacje za zaangażowanie i liczny udział.

Atrakcyjnym zajęciem okazał się też instruktaż z nordic walking, na którym przybliżono ideę tego sportu. Jak twierdzi Renata Kostrakiewicz, instruktorka nordic walking, wiele osób chodzi z kijkami, nie wiedząc, jak dużo dla zdrowia wnosi wykorzystanie właściwej techniki. Warto zatem brać udział w takich zajęciach, by móc później poprawnie trenować samodzielnie.

Mimo niesprzyjającej pogody udało się zebrać grupę osób jadących w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym, nadzorowanym przez Panią wicewójt Anetę Usyk. Cykliści mieli do wyboru start na dwóch trasach. Pierwsza trasa prowadziła z Radostowa przez Radogoszcz do Henrykowa. Druga trasa przejazdu wytyczona została z Pisarzowic do Henrykowa. Wszyscy uczestnicy rajdu spotkali się na placu rekreacyjnym w Henrykowie.

W ramach STMiG na boisku Orlik w Pisarzowicach odbyły się zajęcia rekreacyjno-ruchowe z udziałem osób uczestniczących w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Lubaniu. W organizacji spotkania animatorom sportu pomagali uczniowie z Gimnazjum w Pisarzowicach. Do wspólnej zabawy dołączyli się również uczniowie z przyległego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Sportowa integracja na boisku Orlik przyniosła wiele radości uczestnikom imprezy. Jak zapewniają organizatorzy, takich spotkań będzie więcej. Niezależnie od wyniku rywalizacji w turnieju organizatorzy mają nadzieję na aktywny udział mieszkańców naszych okolic w przyszłorocznych zawodach.

29 05 2014

Nowy plac zabaw w Radostowie Górnym

Od 1 grudnia 2017 r. obowiązują nowe kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych

Listopadowa Sesja Rady Gminy Lubań