Piknik rodzinny w Radostowie
14 czerwca 2014 roku na boisku LZS w Radostowie obył się Piknik Rodzinny. Dzieci wraz z rodzicami mieli możliwość aktywnie spędzić sobotnie popołudnie w gronie najbliższych. Celem spotkania była integracja wielopokoleniowa rodzin poprzez wspólnie spędzania wolnego czasu. W ramach programu zaplanowano liczne atrakcje, gry, zabawy i konkursy dla rodzin, organizatorzy zadbali, aby nikt z obecnych się nie nudził.
W części artystycznej imprezy wystąpiła utalentowana młodzież z ZSP w Radostowie Średnim - grupa „Małych Artystów”, którzy zaprezentowali swój repertuar muzyczny, zapraszając uczestników do wspólnego śpiewania. Na boisku oprócz wrażeń artystycznych, organizatorzy zapewnili młodszym uczestnikom mnóstwo darmowych atrakcji, był: dmuchana żaba, zwijane balony, stoisko na którym najmłodsi mogli pomalować buzię i wiele innych, które gwarantowały wspaniałą zabawę. Nie zabrakło także zawodów sprawnościowych. Dużą popularnością cieszył się strażacki tor sprawnościowy, przygotowany przez jednostkę OSP w Radostowie w którym dzieci i ich rodzice konkurowały ze sobą w prawdziwie sportowej rywalizacji. Potyczki rodzinne wywołały dużą dawkę emocji wśród kibiców, którzy głośno dopingowali swoich faworytów. Po zaciętej rywalizacji, każdy mógł delektować się kiełbaskami z grilla, nie zabrakło słodkich poczęstunków, napojów i innych smakołyków. To nie był koniec atrakcji, ponieważ dzięki uprzejmości Pana Piotra Kucznira, uczestnicy Pikniku Rodzinnego mieli możliwość obejrzenia wystawy eksponatów historycznych z II wojny światowej. Wszyscy mieli okazję poznać nie tylko historię tych eksponatów, ale również zasięgnąć wiedzy kulturalnej i historycznej o tamtym okresie.
Piknik został przygotowany przez nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radostowie Średnim, Radę Rodziców, OSP oraz LZS z Radostowa. Im wszystkim należą się podziękowania za poświęcenie, które przyczyniło się do ogromnego sukcesu, jakim okazała się organizacja tego przedsięwzięcia. Cały piknik przebiegał w rodzinnej i przyjacielskiej atmosferze. Dopisała zarówno pogoda jak i liczba uczestników, co świadczy o tym, że mieszkańcy mają świadomość, że rodzina jest największym autorytetem.

16 06 2014

Wielkanocny teatrzyk „O tym jak jajko pisanką zostało”.

Informacja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowalnego w Lubaniu

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań