Uroczyste rozdanie Promes !!
Dla Gminy Lubań tym razem 200 000,00 PLN

13 sierpnia br. Wójt Gminy Lubań, Zbigniew Hercuń, odebrał z rąk Ministra Administracji i Cyfryzacji Promesę na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Uroczyście wręczony dokument pozwoli Gminie na realizację zadania p.n.: „Odbudowa drogi dz. nr 395, 464, 327 w miejscowości Mściszów”. Droga ta została zniszczona podczas powodzi w roku 2013r. Kwota przypisana w Promesie dla Gminy Lubań stanowić może 80% wartości zadania. 20% wartości inwestycji znajduje się po stronie Gminy.

Przed Włodarzami Gmin, które otrzymały promesy ogrom prac, ponieważ dokumenty, niezbędne do otrzymania dotacji, muszą zostać przekazane do Urzędu Wojewódzkiego już w miesiącu październiku. Zadanie powinno zostać wykonane do końca 2014 roku.

Środki, jakie uzyskujemy z Budżetu Państwa stanowią niejednokrotnie jedyną szansę na odbudowę infrastruktury zniszczonej podczas klęsk żywiołowych- które na naszym terenie występują coraz częściej. Doceniamy środki, jakie płyną do nas z Ministerstwa i staramy się wykorzystywać je na zadania, które są dla naszych mieszkańców najważniejsze.
14 08 2014

Schronisko dla zwierząt