Animatorzy – aktywni na rzecz rozwoju gminy Lubań.
W dzisiejszych czasach, propagowanie zdrowego stylu życia to jedno z najważniejszych zadań, które należy konsekwentnie realizować. Jedną z form propagowania zdrowego stylu życia, jest przede wszystkim budowa i modernizacja infrastruktury sportowej. Wybudowanie nowoczesnych, ogólnodostępnych i nieodpłatnych kompleksów sportowo-rekreacyjnych ma na celu umożliwienie wszystkim chętnym mieszkańcom gminy uprawiania sportu i aktywnego wypoczynku.

Dbając o dobro naszej lokalnej społeczności, gmina wybudowała w ramach projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki Boisko Orlik 2012, znajdujący się w Pisarzowicach. Inwestycja ta od początku cieszy się dużym zainteresowaniem użytkowników a dzięki pomysłowości animatorów, organizowane są tam różnorodne turnieje m.in. piłki nożnej, piłki siatkowej, koszykówki., tenisa itp.

Pracująca tam, jako Animator Boiska Orlik – Emilia Łamasz z dużym zaangażowaniem i aktywnością włącza się w funkcjonowanie boiska wielofunkcyjnego w Pisarzowicach. Animatorka organizuje liczne zajęcia fizyczne, rekreacyjne, szkolne programy i sportowe imprezy - to dzięki Jej poświęceniu, przy wsparciu pozostałych animatorów, gmina Lubań zajęła 13 miejsce w XX Sportowym Turnieju Miast i Gmin i otrzyma nagrodę w wysokości
3 000 zł, która zostanie przeznaczona na sfinansowanie zakupu sprzętu sportowego. Ponadto, Animatorka została wybrana do uczestnictwa w szkoleniu dla Animatorów Ekspertów. Szkolenie to przeznaczone jest dla wyróżniających się Animatorów, którzy posiadają znaczą wiedzę i doświadczenie zawodowe, które naszej Animatorce nie brakuje. Zaznaczyć trzeba, iż do udziału w szkoleniu wyłonieni zostali najlepsi Animatorzy, którzy zostali wybrani spośród kilkudziesięciu innych zgłoszeń. Jest to duże osiągnięcie i uznanie dla Jej wiedzy i chęci do zawodowego rozwoju.

Jak mówi wójt Gminy Lubań –Zbigniew Hercu: „Pani Emilia Łamasz to skuteczny Animator. Pracuje z dużym zaangażowaniem, oddaniem i pasją a przy tym promuje szeroko pojętą aktywność fizyczną w środowisku lokalnym. Jest to osoba, która zajmuje się działaniami kulturalnymi, który pobudza społeczeństwo do działania i rozwoju. Spełnia ona funkcje pedagoga, artysty, organizatora i wychowawcy. Jest również twórcza, kontaktowa oraz przedsiębiorcza. Nie można zapomnieć o drugim Animatorze – Krzysztofie Klimczyku, którego zaangażowanie i pomysłowość, sprawiają, że tworzą zgrany duet i realizują wspólną pasję dla dobra społeczności lokalnej. Aktywność fizyczna jest jednym z kluczowych elementów w edukacji zdrowotnej, zwłaszcza u młodych ludzi. Nasi Animatorzy o tym wiedzą i chcą odgrywać aktywną rolę w walce z brakiem aktywności fizycznej u ludzi w każdym wieku, przyczyniając się w ten sposób do poprawy jakości ich życia. Patrząc na sukcesy naszych Animatorów, chce podziękować Im, za trud włożony w podnoszeniu poziomu sprawności fizycznej naszych mieszkańców. Cieszy mnie fakt, że dzięki Ich działaniom, dzieciom i młodzieży stwarza się możliwość efektywnego oraz zdrowego spędzenia czasu, co w przyszłości może zaowocować sukcesami sportowymi". – dodaje.

„Orlik” w Pisarzowicach jest miejscem, gdzie młodzież, może w dobrych warunkach rozwijać swoje sportowe pasje, jednak to osoby animatorów są kluczem do osiągnięcia sukcesów przez mieszkańców na tych obiektach – to oni mają służyć pełnemu wykorzystaniu potencjału „Orlika”. Ich działalność bez wątpienia wpływa pozytywnie na wzrost aktywności sportowej i rekreacyjnej mieszkańców, to właśnie te działania są niezwykle ważne do promowania aktywności fizycznej jako integralnego składnika życia społeczności. Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Lubań do uczestnictwa w akcjach sportowych, ponieważ w realizacji są kolejne przedsięwzięcia o których będziemy informować na bieżąco.

Animator boiska "Orlik" w Pisarzowicach- Emilia Łamasz
28 08 2014

Transparentna Gmina Rozwoju

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

Uchwalono budżet na 2018 rok