biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1102647

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Animatorzy – aktywni na rzecz rozwoju gminy Lubań.
W dzisiejszych czasach, propagowanie zdrowego stylu życia to jedno z najważniejszych zadań, które należy konsekwentnie realizować. Jedną z form propagowania zdrowego stylu życia, jest przede wszystkim budowa i modernizacja infrastruktury sportowej. Wybudowanie nowoczesnych, ogólnodostępnych i nieodpłatnych kompleksów sportowo-rekreacyjnych ma na celu umożliwienie wszystkim chętnym mieszkańcom gminy uprawiania sportu i aktywnego wypoczynku.

Dbając o dobro naszej lokalnej społeczności, gmina wybudowała w ramach projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki Boisko Orlik 2012, znajdujący się w Pisarzowicach. Inwestycja ta od początku cieszy się dużym zainteresowaniem użytkowników a dzięki pomysłowości animatorów, organizowane są tam różnorodne turnieje m.in. piłki nożnej, piłki siatkowej, koszykówki., tenisa itp.

Pracująca tam, jako Animator Boiska Orlik – Emilia Łamasz z dużym zaangażowaniem i aktywnością włącza się w funkcjonowanie boiska wielofunkcyjnego w Pisarzowicach. Animatorka organizuje liczne zajęcia fizyczne, rekreacyjne, szkolne programy i sportowe imprezy - to dzięki Jej poświęceniu, przy wsparciu pozostałych animatorów, gmina Lubań zajęła 13 miejsce w XX Sportowym Turnieju Miast i Gmin i otrzyma nagrodę w wysokości
3 000 zł, która zostanie przeznaczona na sfinansowanie zakupu sprzętu sportowego. Ponadto, Animatorka została wybrana do uczestnictwa w szkoleniu dla Animatorów Ekspertów. Szkolenie to przeznaczone jest dla wyróżniających się Animatorów, którzy posiadają znaczą wiedzę i doświadczenie zawodowe, które naszej Animatorce nie brakuje. Zaznaczyć trzeba, iż do udziału w szkoleniu wyłonieni zostali najlepsi Animatorzy, którzy zostali wybrani spośród kilkudziesięciu innych zgłoszeń. Jest to duże osiągnięcie i uznanie dla Jej wiedzy i chęci do zawodowego rozwoju.

Jak mówi wójt Gminy Lubań –Zbigniew Hercu: „Pani Emilia Łamasz to skuteczny Animator. Pracuje z dużym zaangażowaniem, oddaniem i pasją a przy tym promuje szeroko pojętą aktywność fizyczną w środowisku lokalnym. Jest to osoba, która zajmuje się działaniami kulturalnymi, który pobudza społeczeństwo do działania i rozwoju. Spełnia ona funkcje pedagoga, artysty, organizatora i wychowawcy. Jest również twórcza, kontaktowa oraz przedsiębiorcza. Nie można zapomnieć o drugim Animatorze – Krzysztofie Klimczyku, którego zaangażowanie i pomysłowość, sprawiają, że tworzą zgrany duet i realizują wspólną pasję dla dobra społeczności lokalnej. Aktywność fizyczna jest jednym z kluczowych elementów w edukacji zdrowotnej, zwłaszcza u młodych ludzi. Nasi Animatorzy o tym wiedzą i chcą odgrywać aktywną rolę w walce z brakiem aktywności fizycznej u ludzi w każdym wieku, przyczyniając się w ten sposób do poprawy jakości ich życia. Patrząc na sukcesy naszych Animatorów, chce podziękować Im, za trud włożony w podnoszeniu poziomu sprawności fizycznej naszych mieszkańców. Cieszy mnie fakt, że dzięki Ich działaniom, dzieciom i młodzieży stwarza się możliwość efektywnego oraz zdrowego spędzenia czasu, co w przyszłości może zaowocować sukcesami sportowymi". – dodaje.

„Orlik” w Pisarzowicach jest miejscem, gdzie młodzież, może w dobrych warunkach rozwijać swoje sportowe pasje, jednak to osoby animatorów są kluczem do osiągnięcia sukcesów przez mieszkańców na tych obiektach – to oni mają służyć pełnemu wykorzystaniu potencjału „Orlika”. Ich działalność bez wątpienia wpływa pozytywnie na wzrost aktywności sportowej i rekreacyjnej mieszkańców, to właśnie te działania są niezwykle ważne do promowania aktywności fizycznej jako integralnego składnika życia społeczności. Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Lubań do uczestnictwa w akcjach sportowych, ponieważ w realizacji są kolejne przedsięwzięcia o których będziemy informować na bieżąco.

Animator boiska "Orlik" w Pisarzowicach- Emilia Łamasz
28 08 2014


 

AKTUALNOŚCI

Transparentna Gmina Rozwoju

OGŁOSZENIA

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

RADA GMINY

Uchwalono budżet na 2018 rok

GOKiS

Nauka gry na gitarze