Placówki oświatowe na terenie gminy Lubań czekają na uczniów.
Z początkiem nowego roku szkolnego w gminie Lubań kończymy realizację kilku remontów. Nie ma praktycznie placówki, w której podczas wakacji panowałyby spokój i cisza - pracowały tam bowiem ekipy remontowo-budowlane. Czyste, odmalowane i wyremontowane sale czekają na uczniów. Niektóre z placówek przez wakacje mocno się zmieniły, inne zostaną tylko nieco odświeżone. Co uczniowie zastaną w środku ?

W te wakacje najwięcej działo się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pisarzowicach. Na budynku obiektu przeprowadzono kapitalną wymianę i ocieplenie dachu – 94 278,80zł, wykonano miejsce postojowe dla autobusu szkolnego – 67 500zł, wybudowano chodnik od miejsca postoju autobusu szkolnego do Orlika – 19 600zł oraz wykonano nowe ogrodzenie przy parkingu dla samochodów prywatnych przy wjeździe do szkoły – 8,500zł .
Z kolei w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Radostowie Średnim, zakończono zadanie inwestycyjne p.n.„Adaptacja części budynku szkoły na przedszkole” i po dokładnych oględzinach, komisja dokonała odbioru zadania we wtorek 26.08.2014r. Zakres prac obejmował: dostosowanie części pomieszczeń szkolnych do funkcji przedszkola poprzez wykonanie nowego wejścia do przedszkola, wykonanie wyjścia ewakuacyjnego, wykonanie remontu pomieszczeń przedszkolnych i korytarzy - 100 004zł oraz położenie wykładziny PCV na dolnym korytarzu – 2 500zł.

Spokojne lato nie trwało również w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Radogoszczy, tam także nastąpił odbiór zadania inwestycyjnego p.n.„Adaptacja części budynku szkoły na przedszkole w Radogoszczy”, polegającego na wykonaniu oddzielnego wejścia do budynku i wyjścia na plac zabaw oraz odnowieniu sal a w ramach dodatkowych robót, wykonano remont dolnego korytarza wraz z klatkami schodowymi szkoły – 62 504,00.
Prace remontowe nie ominęły także budynku Gimnazjum Publicznego w Pisarzowicach, tam wymienionych zostało 14 okien na okna PCV– 19 004 zł, zaś w Szkole Podstawowej w Kościelniku wyremontowano sale lekcyjne dla poprawy komfortu pracy uczniom i nauczycielom.

„Wykonaliśmy dużo prac remontowych. W oczekiwaniu na uczniów, nauczyciele zadbali o stan estetyczny i wystrój sal lekcyjnych, staramy się zapewnić uczniom bezpieczeństwo i wysoki poziom nauczania. To nie koniec planowanych inwestycji, ponieważ w najbliższym czasie planujemy wyposażyć sale komputerowe w nowy sprzęt i oprogramowanie” - mówi Wójt Gminy Lubań Zbigniew Hercuń.

W czasie wakacji przeprowadzono szereg drobnych bieżących remontów i napraw sprzętu szkolnego, zakupiono wiele nowych pomocy naukowych i innych akcesoriów. W wielu placówkach odświeżono sale dydaktyczne i poprawiono wygląd zewnętrzny szkół oraz uporządkowano tereny wokół placówek. Do wspólnej pracy przyłączyli się dyrektorzy, nauczyciele i inni pracownicy szkół, dlatego należy podziękować im za zaangażowanie i terminowe przygotowanie do zbliżającego się roku szkolnego 2014/2015.

28 08 2014

Zakończono ważne inwestycje drogowe