Biblioteka jak z obrazka
Kontakt z literaturą pobudza wyobraźnię, rozwija kreatywność, jest oknem na świat dla czytającego. Biblioteka to przestrzeń, która daje nam nieograniczony kontakt z wiedzą, nauką i literaturą. Jest to miejsce dla wszystkich, bez względu na wykształcenie, wiek czy światopogląd, które wspiera ciekawe pomysły, umożliwia rozwój zdolności w wielu dziedzinach życia.

Dbając o dobro naszej lokalnej społeczności - w odpowiedzi na potrzeby kulturalne mieszkańców, Gmina Lubań 09.01.2013 roku złożyła wniosek o przyznanie pomocy w ramach działania 313,322,323 „ Odnowa i rozwój wsi”, na realizację zadania p.t.: „ Budowa i wyposażenie biblioteki w Radostowie Średnim”. Po pozytywnej weryfikacji wniosku w dniu 03 lipca 2013r. podpisana została umowa przyznania pomocy a w dniu 03.09.2014r. na miejscu wykonywanych robót nastąpił komisyjny odbiór zadania inwestycyjnego. Całkowity koszt projektu wyniósł 1 094 570,85 PLN a w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Gmina Lubań otrzymała dofinansowanie w kwocie 500 000,00 PLN.

„Budowa i wyposażenie biblioteki w Radostowie Średnim” to projekt mający na celu stworzenie małego centrum życia społecznego, kulturalnego i informacyjnego, rozwinięcie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych mieszkańców wsi, upowszechnianie wiedzy, a także rozwój czytelnictwa i kultury na terenie gminy. Aby zapewnić mieszkańcom stworzenie dogodnych, odpowiadających obowiązującym standardom warunków korzystania z usług bibliotecznych, wykonano roboty budowlane, wykonano instalacje sanitarną i instalacje elektryczną, rozbiórkę toalet i przebudowę dachu. Budynek będzie w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych.

W ramach przedmiotowej inwestycji, do dyspozycji naszych mieszkańców będzie wyposażenie biblioteki, w skład którego wchodzą m.in.: regały biblioteczne, regały na dokumenty, krzesła, biurka, regały na gazety, regały na przybory plastyczne, stoły do pracy z dziećmi, regały i stoliki dla dzieci, tablica sucho ścierna, gry edukacyjne dla dzieci, zestawy komputerowe z monitorami, nagłośnienie mobilne, tunel animacyjny itp.

Dzięki realizacji operacji powstanie miejsce integracji społeczności lokalnej poprzez organizację konferencji, szkoleń, wystaw i innych imprez kulturalnych. Czytelnicy będą mieli bezpośredni dostęp do zbiorów i bogatych usług informacyjnych. Nowy projekt to przedsięwzięcie, które oferuje ciekawe i innowacyjne działania dla swoich mieszkańców a przy tym będzie kolejnym elementem szerszej infrastruktury kulturalnej w Gminie Lubań. Nowoczesna i funkcjonalna – taka ma być nowa biblioteka w Radostowie Średnim.

Zapraszamy wszystkich chętnych do korzystania z usług biblioteki w Radostowie Średnim.

04 09 2014

Dożynki wiejskie w Nawojowie Łużyckim, Nawojowie Śląskim i Radogoszczy

Informacja z OR KRUS w Bydgoszczy dotycząca składania wniosków o emeryturę roliczą

Sesja absolutoryjna