Nowa brama w remizie OSP
Gmina Lubań w ramach zawarcia umowy z dnia 17.07.2014 roku zrealizowała kolejne zadanie, które dotyczyło wykonania remontu budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Henrykowie Lubańskim oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Radostowie Górnym.

W ramach zadania wykonano prace związane z montażem bram przemysłowych pełnych z napędem łańcuchowym w kolorze czerwonym w siedzibie OSP Radostów Górny, natomiast w budynku OSP Henryków Lubański zakres prac obejmował montaż dwóch bram przemysłowych pełnych z napędem łańcuchowym w kolorze czerwonym w tym jedna brama z drzwiami serwisowymi oraz wykonanie posadzki betonowej przemysłowej zatartej na gładko.

Całkowita wartość robót zgodnie z umową wyniosła 45 000,00 zł i została wykonana zgodnie z projektem budowlanym, zaświadczeniem z Starostwa Powiatowego w Lubaniu, umową, sztuką budowlaną oraz wiedzą techniczną. Celem remontu była poprawa bezpieczeństwa i zwiększenie sprawności działania służb jednostek OSP oraz stworzenie odpowiednich warunków do pracy dla strażaków działających na terenie Gminy Lubań.

Dotychczasowe siedziby OSP, od dawna były bardzo zaniedbane, jednak Wójt Gminy Lubań doceniając pracę wszystkich strażaków, stara się zapewnić im godne warunki do podejścia jak najszybszej akcji. Wymiana bram usprawni wyjazd samochodów bojowych do akcji oraz zdecydowanie zminimalizuje ubytek ciepła w okresie zimowym, co wypłynie na obniżenie kosztów utrzymania budynków remiz.

30 09 2014

Jubileusz zespołu Marysieńki

Dotacje na inwestycje w przetwórstwo produktów rolnych.

Sesja absolutoryjna