Narodowe Czytanie Sienkiewicza w Gimnazjum Publicznym w Pisarzowicach.
We wrześniu 2014 roku odbyła się trzecia edycja Narodowego Czytania, które rozpoczęła dwa lata temu lektura Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz”. W zeszłym roku podczas drugiej odsłony akcji, w całej Polsce czytano dzieła Aleksandra Fredry, wybitnego komediopisarza i dobrego patrioty. W tym roku przedstawiano dzieła Henryka Sienkiewicza.

Z tej okazji w Gimnazjum Publicznym im. Aleksandra Fredry w Pisarzowicach zorganizowano Narodowe Czytanie Trylogii. W powieściach tworzących ten cykl pierwszy polski noblista w wyjątkowy sposób połączył głęboki patriotyzm z fascynującą przygodą,
a także z komizmem i humorem. „Trylogia” to obraz Polski, a także kronika naszych militarnych oraz duchowych zwycięstw.

Uroczystość odbyła się w teatrze szkolnym dnia 23 września 2014 roku. Zaproszeni goście przedstawili młodzieży fragmenty „Ogniem i mieczem”. Swoje zdolności interpretacyjne zaprezentowali: Starosta Powiatu Lubańskiego - Walery Czarnecki, Wójt Gminy Lubań - Zbigniew Hercuń, Burmistrz Miasta Lubań - Arkadiusz Słowiński, Skarbnik Gminy Lubań - Elżbieta Siedlecka, nadkomisarz Dagmara Hołod – Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, Krystyna Kozak-Kamińska – Kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Lubaniu, Wiesława Jaroszonek – przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Lubaniu oraz pracownicy szkoły: Marta Wałęga – pracownik sekretariatu, Beata Halczuk – pedagog szkolny i Dyrektor Gimnazjum Publicznego im. Aleksandra Fredry w Pisarzowicach – Ryszard Leszczyński.

Uroczystość była bardzo udana, w tle pojawiła się muzyka z filmu „Przygody pana Michała”, entuzjazm wzbudziły także przebrania, w których zaprezentowali się pracownicy gimnazjum. Pani Wicedyrektor Anna Wyka-Owsiuk przywitała gości w średniowiecznej sukni, a nauczyciel wychowania fizycznego Pan Mariusz Łuczko wystąpił jako rycerz.

Kończąc imprezę Pani Wicedyrektor zaprosiła gości na przyszłoroczne Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa, na co wszyscy zaproszeni zareagowali z zadowoleniem.

02 10 2014

Jubileusz zespołu Marysieńki

Dotacje na inwestycje w przetwórstwo produktów rolnych.

Sesja absolutoryjna