Wrzesień w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Radogoszczy
Początek roku szkolnego to okres wzmożonej pracy po odpoczynku letnim. W natłoku obowiązków szkolnych, uczniowie znaleźli czas aby wziąć udział w dwóch akcjach edukacyjnych poświęconych ochronie lasów i jego otoczenia.

I tak 18 września do placówki na własnym rowerze z Zamku Czocha przyjechała Pani Ania – pracownik nadleśnictwa Henryków. Spotkanie w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjno – warsztatowego "Zielony Rower" miało na celu przybliżyć pracę leśników oraz uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę dbania o dobro naturalne jakim są lasy. Uczniowie podziękowali Pani edukator za wspaniałe warsztaty przedstawiając program artystyczny, dekorując szkołę oraz samych siebie. Nagrodą za włożony trud w przygotowania był Bon Prezentowy dla najlepiej przygotowanej szkoły w kwocie 400 złotych na zakup pomocy dydaktycznych.Tydzień później uczniowie klas starszych uczestniczyli w rajdzie pieszym i rowerowym pod hasłem: "Las Bliżej Nas" organizowanym przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej i Nadleśnictwo Świeradów.

Uczniowie podczas warsztatów z leśnikami poznali tajniki pracy w lesie oraz wspaniałe walory turystyczne terenów leśnych. Całość zwieńczyły konkursy, zabawy i wspólne ognisko. Obydwie akcje cieszyły się dużym powodzeniem wśród uczniów co świadczy o potrzebie zajęć prowadzonych inaczej niż tylko tradycyjną metodą klasową. Zdobyta wiedza i umiejętności na pewno zaowocują w przyszłości.

09 10 2014

Dożynki wiejskie w Nawojowie Łużyckim, Nawojowie Śląskim i Radogoszczy

Informacja z OR KRUS w Bydgoszczy dotycząca składania wniosków o emeryturę roliczą

Sesja absolutoryjna