1020553

NUDA NIEZNANA DZIECOM Z SAMORZĄDOWEGO PRZEDSZKOLA W RADOSTOWIE ŚREDNIM
Dzieci z Samorządowego Przedszkola w Radostowie Średnim nie mają czasu na nudę. Pani Dyrektor w myśl zasady „dla każdego coś dobrego” wszechstronnie zadbała o swoich małych podopiecznych. Przedszkole oferuje szeroki wachlarz bezpłatnych zajęć dodatkowych rozwijających zainteresowania i zdolności dzieci.

Lepienie z gliny podczas Warsztatów Ceramicznych to nie tylko ćwiczenie sprawności ruchowej, czy manualnej, jest to również bodziec do rozwoju intelektualnego, rozwoju postrzegania i wyobraźni. Zajęcia z ceramiki są wspaniałą zabawą, a jednocześnie czynnością usprawniającą motorykę małą, przygotowując dzieci do nauki pisania, a tym samym wspomagając osiągnięcie gotowości szkolnej. Pani Dyrektor zadbała również, o zdrowie fizyczne dzieci 5/6 letnich oferując im możliwość udziału w zajęciach karate, które prowadzi pan Piotr Marcinkowski z AGE-KAN-CLUB. Zajęcia dają możliwość wszechstronnego rozwoju dziecka, poprawy kondycji i koordynacji ruchowej, to nauka samodyscypliny, koncentracji oraz doskonalenia swojego charakteru. Karate uczy dojrzałości i skupienia.

Dzieci z Samorządowego Przedszkola w Radostowie przystąpiły do Ogólnopolskiego konkursu BULIBA pt. „Zwierzakolubni” promującego idee ekologiczne już u najmłodszych dzieci. W ramach konkursu dzieci z przedszkola wraz ze swoimi paniami wykonały wspaniałą EKOTARANTULĘ, która zdobi przedszkolny ogród. Pająk został wykonany w całości z odpadów tj. worków na śmieci, liści, zbędnej makulatury, plastikowych butelek, nakrętek, zrywek, worków foliowych. Poprzez własnoręczne wykonanie tego niecodziennego dzieła, dzieciom łatwiej było zrozumieć, jak wiele odpadów produkujemy co dzień oraz że obowiązkiem każdego człowieka jest ich segregowanie w celu powtórnego przetworzenia. Zapraszamy wszystkich chętnych do zobaczenia dzieła oraz głosowania na przedszkole w Radostowie na stronie internetowej: www.buliba.pl

Ponadto, 3-4 latki z Samorządowego Przedszkola w Radostowie Średnim wraz ze swoimi paniami p. Żanetą Krupską i p. Anną Żwańską wspólnymi siłami przygotowały zimowe zapasy. W spiżarni zagościły: słój kiszonych ogórków oraz gliniany gar kapusty. Przedszkolaki dowiedziały się, jak ważne jest podtrzymywanie tradycji oraz odpowiednie przygotowanie się do zimy. Każde z dzieci chciało mieć swój wkład w efekt końcowy. Kiszone ogórki oraz kapusta zimą będą cieszyły nasze podniebienia. Tymczasem dzieci są niezwykle dumne ze swojej pracy i z wielkim entuzjazmem opowiadają o niecodziennych zajęciach w przedszkolu swoim rodzinom. Przedszkole w Radostowie Średnim jest miejscem, gdzie spełniają się dziecięce marzenia, gdzie głos rodziców jest bardzo ważny, a uśmiech dziecka bezcenny.

21 11 2014

Pisarzowice – droga dojazdowa do gruntów rolnych

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Lubań

Sesja absolutoryjna