Nowe lampy już rozjaśniają okolice Pisarzowic
Oświetlenie drogowe to nierozłączny element poczucia bezpieczeństwa dla tych, którzy wieczorną porą korzystają z nich, ale również pomoc i komfort dla kierowcy jadącego po zmroku. Gmina Lubań jak co roku realizuje inwestycje w tym zakresie. W tegorocznym budżecie znalazły się zadania z zakresu budowy oświetlenia ulicznego.

W październiku 2014 roku dokonano odbioru zadania inwestycyjnego pn.: „Oświetlenie Pisarzowice (od drogi krajowej Kierunek kościół z uwzględnieniem rozwidlenia dróg w dwóch kierunkach). W ramach zadania wykonano sieć oświetlenia drogowego kablem YAKY 4x35 mm2 o długości 1575m, zamontowano słupy stalowe ośmiokątne z oprawami drogowymi w ilości 19 szt. na fundamentach oraz zamontowano słupy parkowe z oprawami w ilości 19 szt. na fundamentach. Całkowita wartość robót zgodnie z umową wyniosła 109 537,56 i została wykonana zgodnie z projektem budowlanym, zaświadczeniem z Starostwa Powiatowego w Lubaniu, umową, sztuką budowlaną oraz wiedzą techniczną.

Oświetlenie w Pisarzowicach wykonane zostało przy drodze, prowadzącej do szkoły podstawowej i gimnazjum oraz kościoła. Ten ciąg komunikacyjny cechuje się bardzo dużym natężeniem ruchu, co pozwoli na znaczne podniesienie standardu i jakości życia mieszkańców. Ponadto, dodatkową zaletą nowego oświetlenia będzie zwiększenie bezpieczeństwa i ograniczenie liczby wypadków oraz poprawa estetyki miejscowości.

24 11 2014

Można składać wnioski na dofinansowanie do budowy do biologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVI edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Radni obradowali