1020553

W karnawale mamy bale
Dnia 11 lutego w Samorządowym Przedszkolu w Pisarzowicach miało miejsce niezwykłe wydarzenie. W tym dniu dzieci przybyły do przedszkola jak zwykle i nic nie zapowiadałoby zmian, gdyby nie ich stroje, które były niezwykłe. Do przedszkola przybyli królowie, księżniczki, wróżki, elfy, strażacy, smoki, motyle i wiele, wiele innych baśniowych postaci.

Okazało się, że do przedszkola w Pisarzowicach zawitał „Pan Karnawał” i w towarzystwie dwóch śniegowych bałwanków oraz bajecznej muzyki rozpoczął „Bałwankowy bal karnawałowy”. W zabawie karnawałowej wzięły udział dzieci z Samorządowego Przedszkola z Pisarzowic oraz zaproszeni goście – dzieci i wychowawcy z Miejskiego Przedszkola nr 3 z Lubania.

Po nawiązaniu współpracy obu przedszkoli, bal stanowił wspaniałą okazję do pierwszego wspólnego spotkania. Wędrując przez zimową krainę dzieci poznawały charakterystyczne elementy klimatu panującego w Arktyce oraz jej mieszkańców. Bałwanki nauczyły dzieci wielu zimowo-muzycznych zabaw, wspólnie z nauczycielami odgadywały bałwankowe zagadki.

Przy okazji spotkania dzieci z obu przedszkoli obdarowały się słodkimi upominkami. Radości dzieci nie było końca a nauczyciele mieli sposobność nie tylko bliżej się poznać, ale też wymienić się ciekawymi metodami pracy z dziećmi. Rada Rodziców aktywnie wspierająca prace nauczycieli przygotowała dla wszystkich uczestników balu „szwedzki stół ” a na nim różnorakie pyszności.

Takim oto sposobem oba przedszkola hucznie zapoczątkowały ciekawie zapowiadającą się współpracę.

17 02 2015

Pisarzowice – droga dojazdowa do gruntów rolnych

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Lubań

Sesja absolutoryjna