Roczni Seniorzy
17 lutego 2014 roku grupa zapaleńców pod przewodnictwem Sołtysa Bernarda Smusz w wieku 50+ mieszkających w Radostowie zaprosiła wszystkich seniorów z wioski na spotkanie w świetlicy wiejskiej. Z zaproszenia skorzystała grupa ponad dwudziestoosobowa. Od tej daty rozpoczął swoją działalność Klub Seniora.

Przez 12 miesięcy w każdy wtorek tygodnia spotykali się w świetlicy wiejskiej. Założyli własny zespół śpiewaczy. Odnieśli pierwszy sukces wygrywając Gminy Przegląd Kolęd i Pastorałek. Organizowali ogniska, rajdy rowerowe. Zawsze znajdują czas i chęci do włączania się w życie miejscowości. To oni wyplatają wieniec dożynkowy, największą palmę, itp. Wspólnie się bawią, przekazują swoje problemy oraz się wzajemnie wspierają. Wyszli z domów, uczestniczą w różnych zajęciach rękodzielniczych oraz snują kolejne plany.

W tym tygodniu, dokładnie w rocznicę powstania klubu, Seniorzy zorganizowali swoje święto. Obchody rozpoczęto mszą świętą celebrowaną przez miejscowego proboszcza -ks. Józefa Olechowskiego. Następnie wszyscy seniorzy wraz z zaproszonymi gośćmi, w osobie Wójta Gminy Lubań Zbigniewa Hercunia, Zastępcy Wójta Anety Usyk, radnego Andrzeja Usyk oraz Sołtysa Daniela Domina udali się na świetlicę. Wójt Gminy Lubań wraz z Zastępcą przygotowali dla seniorów niespodziankę piękny tort. Korzystając z okazji Wójt Gminy Lubań pogratulował seniorom pomysłu utworzenia klubu, działania oraz pogody ducha. Życzył kolejnych lat wspólnej zabawy, realizowania planów, na które wcześniej nie było czasu.

Przysłowiowy „śledzik” nie mógł się odbyć bez wspólnej zabawy.

20 02 2015

Wielkanocny teatrzyk „O tym jak jajko pisanką zostało”.

Informacja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowalnego w Lubaniu

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań