Kompleks lekkoatletyczny w Pisarzowicach na miarę XXI wieku
Aktywność fizyczna i rekreacja są w dzisiejszych czasach niezwykle istotnym elementem kształtowania zdrowego stylu życia. Zapewnienie zaplecza sportowego, gdzie będzie można spędzać czas aktywnie, ułatwi promowanie aktywności fizycznej. Ta idea stała się impulsem do decyzji o wybudowaniu obiektu lekkoatletycznego w Pisarzowicach, przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym i przy Gimnazjum Publicznym.

Inwestycja to budowa kompleksu w miejscu, gdzie spotykają się dzieci z terenu całej Gminy Lubań. Planujemy, iż boisko lekkoatletyczne powstanie przy udziale środków z Budżetu Województwa ramach Programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”, a także przy współudziale środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

W naszej Gminie duży nacisk kładzie się na podkreślenie roli sportu i aktywności fizycznej w codziennym życiu. Wybudowanie obiektu lekkoatletycznego stworzy okazję dla społeczności lokalnej do prowadzenia aktywnego trybu życia, organizowania zawodów sportowych, weekendów ze sportem i turystyką. Na terenie Gminy działają liczne Kluby Sportowe, które z pewnością wykorzystają nowopowstały obiekt na działalność sportową i rekreacyjną. Obiekt będzie ogólnodostępny, korzystanie z niego będzie bezpłatne, co dodatkowo zachęci do organizowania różnego rodzaju treningów, zajęć, które stanowić będą drogę do odkrywania talentów.

Kompleks da okazję do poznania innych sposobów aktywności fizycznej, będzie sprzyjał aktywnemu rozwojowi fizycznemu. Wybudowanie w Pisarzowicach w.w. obiektu przyczyni się do integracji społecznej, popularyzacji aktywnego stylu życia.

Kompleks sportowy będzie na co dzień wykorzystywany przez nauczycieli Gimnazjum Publicznego w Pisarzowicach i nauczycieli Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Pisarzowicach. Kadra pedagogiczna systematycznie prowadzi szkolenia uczniów w lekkiej atletyce. Zajęcia i nauka konkurencji technicznych i biegowych jest prowadzona nie tylko na zajęciach wychowania fizycznego, ale także na kołach sportowych.

Treningi na boisku lekkoatletycznym przyczynią się do uzyskiwania jeszcze wyższych wyników w tej dziedzinie sportu. Należy zaznaczyć, iż realizacja Projektu pozwoli na stworzenie kompleksowej bazy sportowej na terenie Gminy. Obiekt lekkoatletyczny powstanie w bliskim sąsiedztwie boiska wybudowanego w ramach Programu „Moje Boisko Orlik 2012”, boiska trawiastego i placu zabaw- „Radosna Szkoła” oraz siłowni zewnętrznej. Realizacja inwestycji pomoże w dalszym rozwijaniu talentów naszych młodych sportowców.

Zakres przedsięwzięcia: bieżnia lekkoatletyczna 4-torowa okólna o obwodzie 200 m z nawierzchnią syntetyczną o szerokości toru 1,22 m; bieżnia do sprintu 6-torowa długości 100 m (120 m ze startem i wybiegiem) z nawierzchnią syntetyczną, o szerokości toru 1,22 m; skocznia w dal o wymiarach 2,75 x 10 m z rozbiegiem o rozmiarach o dł. 40 m z nawierzchnią syntetyczną, skocznia do skoku wzwyż, rzutnia do pchnięcia kulą, zagospodarowanie płyty wewnątrz bieżni okólnej boiskiem wielofunkcyjnym o wym. 27,08x44 m, ogrodzenie obiektu.

Z przyjemnością informujemy, iż w dniu 27.02. br. ogłoszono przetarg nieograniczony na budowę kompleksu sportowego.

Wizualizacja boiska lekkoatletycznego w Pisarzowicach.
02 03 2015

Wielkanocny teatrzyk „O tym jak jajko pisanką zostało”.

Informacja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowalnego w Lubaniu

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań