biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1219574

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

UROCZYSTA INAUGURACJA PROGRAMU EDUKACYJNEGO „SPOTKANIE Z BAJKĄ W PRZEDSZKOLU” W SAMORZĄDOWYM PRZEDSZKOLU W RADOSTOWIE ŚREDNIM
W przedszkolu trudno sobie wyobrazić codzienną pracę bez oddziaływania literatury dziecięcej. Baśnie i legendy są źródłem i jednocześnie inspiracją do ciekawej organizacji zajęć dydaktycznych, stanowią podłoże do powstawania ciekawych prac plastycznych, zabaw twórczych i odgrywania scenek teatralnych. Program edukacyjny „Spotkanie z bajką w przedszkolu” polega na zapraszaniu do przedszkola osób z zewnątrz, aby w miłej i przyjaznej atmosferze czytały dzieciom bajki.

W dniu 09.04.2015r. w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Radostowie Średnim odbyła się uroczystość inauguracji Programu Edukacyjnego „Spotkanie z bajką w przedszkolu”. Dzieci z grupy Kotki 3-4 latki oraz Krasnoludki 5-6 latki z Samorządowego przedszkola w Radostowie Średnim wspólnie z wychowawczyniami p. Żanetą Krupską, p. Anną Lewandowską, p. Patrycją Rynkal przygotowały program artystyczny oraz słodki poczęstunek. Uroczystość uświetnili swoją obecnością wspaniali goście, wśród nich Wójt Gminy Lubań Zbigniew Hercuń, który symbolicznie rozpoczął realizację programu przecinając czerwoną wstęgę. Dzieci zaprezentowały swoje zdolności wokalno- teatralne. W pięknych kolorowych strojach przedstawiły inscenizację wiersza Jana Brzechwy „ZOO”, zaprezentowały piosenki inscenizowane ruchem „Na wyspach Bergamuta”, „Idzie do nas wiosna” oraz zabawę ruchową „Krasnoludek”.

Wiele radości i wzruszeń towarzyszyło całej uroczystości, publiczności była zachwycona, a dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Takie chwile pozostają w sercach przedszkolaków na zawsze. Dzieci poprzez występy publiczne mają możliwość rozwijania swoich talentów aktorskich, które kształtują osobowość dziecka oraz rozwijają inteligencję emocjonalną.

20 04 2015


 AKTUALNOŚCI

Ponad 700 tys. zł z RPO WD 2014-2020 dla Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

Spotkanie informacyjne pt. "Zwalczanie emisji kominowej – projekty w formule grantowej

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze