biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

997455

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

UROCZYSTA INAUGURACJA PROGRAMU EDUKACYJNEGO „SPOTKANIE Z BAJKĄ W PRZEDSZKOLU” W SAMORZĄDOWYM PRZEDSZKOLU W RADOSTOWIE ŚREDNIM
W przedszkolu trudno sobie wyobrazić codzienną pracę bez oddziaływania literatury dziecięcej. Baśnie i legendy są źródłem i jednocześnie inspiracją do ciekawej organizacji zajęć dydaktycznych, stanowią podłoże do powstawania ciekawych prac plastycznych, zabaw twórczych i odgrywania scenek teatralnych. Program edukacyjny „Spotkanie z bajką w przedszkolu” polega na zapraszaniu do przedszkola osób z zewnątrz, aby w miłej i przyjaznej atmosferze czytały dzieciom bajki.

W dniu 09.04.2015r. w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Radostowie Średnim odbyła się uroczystość inauguracji Programu Edukacyjnego „Spotkanie z bajką w przedszkolu”. Dzieci z grupy Kotki 3-4 latki oraz Krasnoludki 5-6 latki z Samorządowego przedszkola w Radostowie Średnim wspólnie z wychowawczyniami p. Żanetą Krupską, p. Anną Lewandowską, p. Patrycją Rynkal przygotowały program artystyczny oraz słodki poczęstunek. Uroczystość uświetnili swoją obecnością wspaniali goście, wśród nich Wójt Gminy Lubań Zbigniew Hercuń, który symbolicznie rozpoczął realizację programu przecinając czerwoną wstęgę. Dzieci zaprezentowały swoje zdolności wokalno- teatralne. W pięknych kolorowych strojach przedstawiły inscenizację wiersza Jana Brzechwy „ZOO”, zaprezentowały piosenki inscenizowane ruchem „Na wyspach Bergamuta”, „Idzie do nas wiosna” oraz zabawę ruchową „Krasnoludek”.

Wiele radości i wzruszeń towarzyszyło całej uroczystości, publiczności była zachwycona, a dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Takie chwile pozostają w sercach przedszkolaków na zawsze. Dzieci poprzez występy publiczne mają możliwość rozwijania swoich talentów aktorskich, które kształtują osobowość dziecka oraz rozwijają inteligencję emocjonalną.

20 04 2015


 AKTUALNOŚCI

Wielkanocny teatrzyk „O tym jak jajko pisanką zostało”.

OGŁOSZENIA

Informacja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowalnego w Lubaniu

RADA GMINY

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań

GOKiS

Nauka gry na gitarze