Niższe stawki za odbiór odpadów komunalnych
Podczas marcowej sesji, Rada Gminy Lubań przyjęła uchwałę w sprawie wyboru metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz stawki tej opłaty. W uchwale zostały ustalone nowe - niższe stawki opłat dla wszystkich gospodarstw domowych, w których odpady zbierane i odbierane są w sposób selektywny.

W związku z powyższym należna od 1 maja 2015 roku opłata miesięczna za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosi następująco:

1 osoba: selekcja z kompostownikiem - 16 zł, selekcja bez kompostownia – 19 zł.
2 osoby: selekcja z kompostownikiem – 30 zł, selekcja bez kompostownia – 33 zł
3-4 osoby: selekcja z kompostownikiem – 40 zł, selekcja bez kompostownia – 43zł
5 osób i więcej: selekcja z kompostownikiem – 50 zł, selekcja bez kompostownia – 53 zł

Warto zwrócić uwagę, iż w przypadku uchwalenia nowej stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, właściciel nieruchomości nie ma obowiązku składania nowej deklaracji. W takiej sytuacji to organ jest zobowiązany wysłać stosowane zawiadomienie o wysokości miesięcznej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Właściciel nieruchomości powinien uiszczać opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości podanej w niniejszym zawiadomieniu.

Stawka opłaty dla gospodarstw domowych w których odpady zbierane i odbierane są w sposób nieselektywny, pozostaje w niezmienionej wysokości.
22 04 2015

Jubileusz zespołu Marysieńki

Dotacje na inwestycje w przetwórstwo produktów rolnych.

Sesja absolutoryjna