biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1252353

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Sesja Młodych Ekologów Powiatu Lubańskiego
Światło elektryczne… Bez niego nikt z nas nie wyobraża sobie już dzisiaj funkcjonowania. Dlatego też, tym jakże ważnym dla człowieka współczesnego tematem, zajęli się młodzi ekolodzy z naszego regionu.

17 kwietnia 2015 roku przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kościelniku uczestniczyli w Sesji Młodych Ekologów Powiatu Lubańskiego.

Byli to członkowie szkolnego koła ekologicznego - uczniowie klasy IV: Konrad Zwoliński, Kamil Majer i Arkadiusz Kuczyński. W tym roku tematem sesji były Łuny nad domami, czyli o tym w jaki sposób zapobiegać skażeniu światłem

O zanieczyszczeniach światłem rzadko się mówi, a one przecież istnieją i mają niekorzystny wpływ na środowisko. Nikt nie kwestionuje potrzeby i dobroczynnego wpływu eklektyczności na nasze życie. Oświetlenie różnych miejsc nocą jest bardzo przydatne, często przecież niezbędne, ale istnieje też inna tak zwana Ciemna strona światła.

Na zajęciach kółka ekologicznego przeprowadzono cykl zajęć poświęconych temu zagadnieniu. Ich efektem był wykonany przez uczniów plakat. Ten właśnie plakat został zaprezentowany i omówiony na sesji przez reprezentantów szkoły.

Organizatorem sesji było Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu.

27 04 2015


 AKTUALNOŚCI

Ogłoszenie o rekrutacji uczestników do projektu

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze